סוכל פיגוע רחב היקף בניו יורק: "ניסה לפוצץ את בניין הבנק הפדרלי"

בתרגיל עוקץ מתוכנן היטב עצרו כוחות הבולשת האמריקנית (FBI) ומשטרת ניו יורק אזרח בנגלדש שהתכוון לפוצץ את הרכב המסחרי שלו בבניין הבנק הפדרלי בלב מנהטן. "הוא ניסה להרוג המון בני אדם", סיפרו בבולשת. ה"שותפים" שהיו לו היה למעשה שוטרים מוסווים שעצרו אותו

סוכל פיגוע בניו יורק. ארכיון (רויטרס)

משרד המשפטים האמריקני ומשרד התובע הכללי הודיעו כי הבולשת הפדרלית (FBI) ומשטרת ניו יורק עצרו אדם שחשוד שתכנן לפוצץ את בניין הבנק הפדרלי בלב מנהטן. מדובר בקאזי מוחמד רזוונול אחסן נאפיס, יליד בנגדלש בן 21. הרשויות עצרו אותו לאחר שניסה לפוצץ רכב מסחרי שהכיל 450 ק"ג של חומרי נפץ מדומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבולשת הפדרלית חשפה כי האיש הגיע בחודש ינואר השנה לארצות הברית במטרה לבצע פיגוע, והוא יואשם בניסיון שימוש בנשק להשמדה המונית וכן בניסיון לספק חומרים שיסייעו לאל-קעידה בעתיד. "הוא ניסה להחריב בניין ולהרוג המוני אזרחים", סיפרו בבולשת האמריקנית. עם זאת, הם הבהירו כי למעשה לא הייתה סכנה ממשית כי שניים משותפיו היו מושתלים על ידם וכי חומר הנפץ היה מדומה.

הוא נעצר במבצע מיוחד שכלל תרגיל של הבולשת עם משטרת ניו יורק, במסגרתו הוא החנה את הרכב המסחרי שלו מחוץ לבניין הבנק המרכזי, בזמן שחשב שבתוכו יש אכן 400 ק"ג של חומרי נפץ. זמן קצר לאחר מכן הוא הבין ששניים משותפיו הם לא שותפים לפשע וטרור אלא שוטרים מוסווים, שעצרו אותו בזירה.