החשודה בפריצה לסוני: עובדת לשעבר

כשבועיים לאחר מתקפת הסייבר על שרתי תאגיד הענק סוני, טוענת החברה שחוקרת את האירוע כי הצליחה לשים את ידה על עובדת לשעבר בתאגיד, בחשד שסייעה להאקרים להוציא את התכנית לפועל. בארה"ב טרם הגיבו לממצאים, שלמעשה שוללים את טענת סוכנויות הביטחון שלה כי המתקפה נועדה לסכל את הפצת הסרט "הריאיון" בידי צפון קוריאה

הערכה: מתקפת הסייבר לא קשורה לסרט (חדשות 2)

עובדת לשעבר בתאגיד הענק "סוני" חשודה שסייעה להאקרים במתקפת הסייבר על מערכות החברה לפני כשבועיים. כך הודיעה היום (שלישי) חברת האבטחה האמונה על חקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר בחברת האבטחה חשף את השיטה שבה נעזרו חוקריה כדי להתחקות אחר החשודה. במסגרת המאמצים, צמצמה החברה את רשימת החשודים שהייתה בידיה לכדי שישה מעורבים אפשריים, בהם גם גמלאי של החברה שהחזיק בידע הנחוץ כדי להוציא לפועל מתקפה קיברנטית בסדר גודל שכזה.

בעבודתם, התבססו החוקרים על מצבת כוח האדם של עובדי החברה, כפי שהודלפה לרשת, ואז הצליבה את המידע ששאבה ממנה עם מידע שניטרה בחדרי צ'אט באינטרנט בין האקרים.

הממצאים הללו למעשה מפריכים את הטענות שהשמיעו הרשויות בארה"ב, ולפיהן מתקפת הסייבר בוצעה במטרה למנוע את שחרור הסרט הקומי "הריאיון", שבמרכז עלילתו עומד ניסיון התנקשות במנהיג קוריאה הצפונית, גים ג'ונג און.

בשבוע שעבר הודיעו רשויות ה-FBI האמריקני, כי בידיהם די ראיות לכך שהמתקפה אכן קשורה למשטר הקומוניסטי, טענה שגררה התייחסות מיוחדת גם מצדו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה.