"נייקי" ביטלה את החוזה עם רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג

עד לפני שבועיים היה לאנס ארמסטרונג אחד מהספורטאים המוכשרים והנערצים בעולם. היום הודיעה חברת "נייקי" כי היא מבטלת את החוזה עם רוכב האופניים האמריקני בעקבות ההאשמות נגדו על שימוש בסמים לא חוקיים. "אנו מודיעים בעצב על ביטול ההסכמים עם ארמסטרונג", הודיעו בחברה

לאנס ארמסטרונג - נופל במהירות (אימג'בנק - gettyimages)

ענקית הספורט "נייקי" הודיעה היום כי תבטל את החוזה שלה עם רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג. בנוסף להצהרת החברה, הודיע ארמסטרונג על פרישה מתפקידו כיו"ר הקרן למלחמה בסרטן - "ליבסטרונג". הודעות אלה מתפרסמות כשבוע לאחר שהאגודה האמריקנית למלחמה בסמים אסורים האשימה את הספורטאי המפורסם בשימוש לא חוקי בסמים.

חברת "נייקי", ששיחקה בתפקיד מרכזי בקידומו של ארמסטרונג, הגיבה על החלטתה להתנער מרוכב האופניים. בהודעת החברה נמסר כי "בעקבות העדויות החמורות הטוענות כי לאנס ארמסטרונג השתמש בסמים והונה את 'נייקי' במשך יותר מעשור, אנו מודיעים בעצב רב על ביטול ההסכמים עימו".

האגודה האמריקנית נגד שימוש בסמים אסורים פרסמה בשבוע שעבר דוח בן אלף עמודים בו נכתב שהרוכב האמריקני, שכבר פרש, היה מעורב בפרשה חמורה של שימוש בסמים אסורים בדרך לניצחונותיו במרוץ האופניים היוקרתי בעולם - ה"טור דה-פראנס".

בעקבות פרסום הדוח, ארמסטרונג ככל הנראה יאבד את שבעת תארי הטור דה-פראנס בהם זכה במהלך הקרייה הארוכה והמפוארת שלו. ארמסטרונג ממשיך להכחיש את ההאשמות נגדו וטוען כי הארגון רודף אותו. בהודעת פרישתו מהקרן למלחמה בסרטן כתב ארמסטרונג: "במטרה למנוע מהקרן השפעות שליליות כתוצאה מהמחלוקות סביב קריירת רכיבת האופניים שלי, אני עוזב את תפקידי כראש הקרן".