סקרים בארה"ב: אובמה ניצח בעימות

רשתות הטלוויזיה האמריקניות מיהרו לשלוף נתונים ראשונים אודות הזוכה בעימות הטלוויזיוני השני בין הנשיא ברק אובמה למועמד הרפובליקני מיט רומני. על פי סקרים ראשונים נראה כי הנשיא, שהובס בסיבוב הראשון, החזיר את עצמו למרוץ

חזר לעצמו, אובמה (AP)

דקות ספורות לאחר שתם העימות השני והסוער בין הנשיא המכהן ברק אובמה לבין יריבו הרפובליקני מיט רומני, החלו לזרום למערכות החדשות בארה"ב תוצאות הסקרים הראשונים באשר לזהות המנצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי סקר שערכה רשת CNN ניצח אובמה שנראה נחוש ותקיף את יריבו בפער ניכר. 46% מהצופים סברו כי הנשיא הביס את רומני לעומת 39% שתמכו ברומני בתום המפגש השני בין השניים.

סקר שערכה רשת CBS מעלה נתונים דומים: 37% מאזרחי ארה"ב חשבו שאובמה ניצח את רומני שקיבל 30% הזדהות בלבד.

אובמה נראה במהלך העימות בטוח בעצמו והרבה לקטוע את דבריו של רומני שהיה מהוסס ולעיתים אף מבולבל. בשני מקרים במהלך העימות נראה כי רומני נמצא בעמדת נחיתות מול הנשיא: תחילה כאשר תקף את הנשיא על כך שלא הכריז מיד כי המתקפה על שגרירות ארה"ב בבנגזי היתה אירוע טרור. אובמה ומגיש העימות קטעו מיד את דבריו, והסבירו למועמד כי כבר יום לאחר מכן התייחס הנשיא לאירוע כחבלני.

במקרה השני, התייחס רומני לתמורות שחלו בפנסיות של הציבור האמריקני. הוא פנה אל הנשיא האם הוא בודק את קרן הפנסיה שלו לעיתים קרובות. הנשיא רמז להונו הרב של רומני ומיהר להשיב: "לא לעיתים קרובות, היא הרי לא גדולה כמו שלך", לקול צחוקם הרם של הצופים בקהל.

כזכור, העימות הראשון בין השניים שנערך לפני כשבועיים הסתיים בניצחון מוחץ לרומני. סקר CNN שנערך מיד בתום האירוע הציג הישג מרשים למועמד הרפובליקני - 67% סברו שרומני גבר על אובמה בהופעתו הראשונה. רק 25% צידדו באובמה.