צרפת מצייצת אנטישמיות בטוויטר

"יהודי טוב הוא מי שיש לו הורים עשירים", או "יהודי טוב קונה כלי תקשורת ומשתלט על העולם" - אלו רק חלק מהביטויים שגולשים או מצייצים העלו לרשת הטוויטר אחרי שהשאלה: "מיהו יהודי טוב?" הפכה לאחת השאלות הפופלריות והגזעניות ברשת הציוצים העולמית

ציוצים אנטישמים בצרפת (חדשות 2)

צרפת של החודשים האחרונים מצטיירת לפחות בתקשורת העולמית כמדינה שנמצאת בשיאו של גל אנטישמיות. הטבח בטולוז, שורה של תקריות אנטישמיות, מבצעים מאורגנים נגד תאי טרור מוסלמים שתכננו ספציפית לפגוע ביהודים הם רק חלק מהתסמינים של התופעה שהכתה שורשים עמוקים למדי בצרפת של המאה ה-21.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחרונה נוספה לרשימת תגיות החיפוש הפופולאריות ברשת טוויטר (בתוך צרפת) התגית "יהודי טוב" (#unbounjuif) שזינקה הישר לרשימת שלושת התגיות הפופולאריות ביותר בין המצייצים הצרפתים.

הסיפור פשוט למדי, משתמש בטוויטר מצייץ במאה וארבעים תווים או פחות, מיהו או מי לדעתו יהודי טוב. כאן מצאנו ציוצים כמו "יהודי טוב הוא מי שיש לו הורים עשירים" או "יהודי טוב קונה כלי תקשורת ומשתלט על העולם".

"האטישמיות הזו מגעילה אותי"

האנטישמיות תופסת תאוצה בצרפת (חדשות 2)
הפופולאריות של המשחק הגזעני הזה עוררה שלא במפתיע את כעסם של יהודי צרפת, ראשי הקהילה ביקשו לבחון את הנושא לנקוט צעדים נגד מי שהתחיל את הטרנד, ובכך להביא גם להסרת התגית מהרשת החברתית.

מבדיקה שערכנו התגית אמנם מופיעה ברשימת הפופולאריות בצרפת אך בתוך רשימת הציוצים שנושאים את התווית גם כמות נכבדה של גינויים של אזרחים נגד הגזענות והודעות תמיכה בקהילה היהודית בצרפת "האנטישמיות הזו מגעילה אותי", כתבהאחת הגולשות. "נוראי - צריך לעצור את האנטישמיות", אמרה אחרת.

התופעה הזו, כך מתברר, אינה בעיה יהודית בלבד בצרפת, תגיות דומות נגד מוסלמים, שחורים, הומוסקסואלים ועוד קבוצות מיעוט נפוצות ואלימות אף יותר מזו על היהודים.