טורקיה בודקת מטוס ארמני שעשה את דרכו לסוריה

פחות משבוע עבר מאז שמטוס רוסי שיועד לדמשק אולץ לנחות באנקרה והיום אילצו הרשויות בטורקיה מטוס נוסעים ארמני לנחות במזרח המדינה. על פי ההודעה מטורקיה, מספר מטוסי קרב ליוו את מטו הנוסעים עד נחיתתו. לאחר הבדיקה הוא שוחרר

המטוס הארמני בטורקיה (חדשות 2)

הרשויות בטורקיה ערכו היום חיפוש במטוס נוסעים ארמני שחלף בשטח טורקיה ואולץ לנחות במזרח המדינה, בעיר ארזורום. דובר משרד ראש הממשלה הטורקי מסר שהמטוס הארמני היה אמור להגיע לעיר הסורית הגדולה ביותר, חלב. לאחר הבדיקות שערכו מספר שעות, שוחרר המטוס לדרכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם אחר במשרד ראש הממשלה הטורקי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס שאם לא יימצא דבר על סיפון המטוס, הוא ימשיך בדרכו ללא הפרעות נוספות. מטוס הנוסעים הארמני לווה במטוסי קרב טורקים מסוג F-16 עד שנחת בשדה התעופה שבמזרח המדינה.

ביום רביעי שעבר פקדו הרשויות בטורקיה על מטוס שיצא ממוסקבה לדמשק לנחות, בחשד שהוא נושא ציוד צבאי לאנשיו של אסד. על פי התקשורת הטורקית, כוחות הביטחון קיבלו מידע מודיעיני מארצות הברית על ניסיון להעביר נשק או אמצעי לחימה לאסד ממוסקבה במטוס המסחרי.

המשבר בין טורקיה וסוריה, אם כך, הולך ומחריף. במהלך השבוע האחרון שתי המדינות הודיעו שהן לא מתכוונות להמשיך לנהל ביניהן יחסי סחר או לאשר למטוסים טורקים או סורים, לחלוף בשטח האווירי של המדינות. הבוקר טענו ארגוני הסיוע הטורקים שמספר הפליטים הסורים שנמצאים לאורך הגבול המשותף מגיע ליותר מ-100 אלף בני אדם.