משפט שלמה- הגרסה האיטלקית

תיעוד מזעזע של שוטרים נאבקים עם אב על בנו בן העשר, מסעירים את איטליה ואת אירופה. הסרטון שצולם בסוף השבוע בצפון איטליה מראה כיצד שוטרים ארבו לילד בן 10 שנמצא בליבו של מאבק משפחתי, השוטרים ניסו לדחוק את הקטין לניידת, האב התנגד, הדודה תיעדה את האימה בטלפון הנייד והעבירה לידי תקשורת

דרמה מול המצלמות (אירו-ניוז)

סרטון וידאו שהועלה לרשת באיטליה בסוף השבוע והסעיר את המדינה הופך לסנסציה בינלאומית בימים האחרונים. הסרטון מראה ילד בן עשר בשם לאונרדו שנמצא במרכז מאבק מר ובינלאומי על אחזקתו. הרגעים שתועדו על ידי מצלמת טלפון נייד מראים את המשטרה ואת אבי הילד נאבקים סמוך לדלת ניידת המשטרה, האב תופס צד אחד, השוטרים צד שני וברקע, נשמעות צעקות התחנונים של הילד לעזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התקשורת האיטלקית, המחזה המזעזע קרה בסוף השבוע בעיר סיטדלה שבצפון המדינה, מחוץ לבית הספר בו לומד ליאונרדו. את הסרטון צילמה דודתו של הילד, שמסבירה כי העימות הוא שיאו של מאבק משפטי ממושך שבו האם, אוברטה גיגליאונה שמתגוררת באוסטרליה ככל הנראה, מסרבת לתת לאביו לבלות עמו זמן איכות. האם טוענת שהאב לא עומד בתנאים עליהם החליט בית המשפט.

במהלך הסרטון ניתן לשמוע את הילד צועק "דודה, הצילו", ואת הדודה צועקת, "עזבו אותו, אני אקח את התמונות האלה לטלוויזיה".

האב טוען שהתנאים שהאם מציבה, הם דווקא מפרים את ההסכם שעליו הגיעו בבית המשפט "לא נתנו לי לבלות זמן עם בני כבר הרבה מאוד זמן מפני שאמו מציגה עמדה מאוד קיצונית. לדעתי, תחת השגחתה הוא הופך להיות מופרע וזה עשוי להזיק לו בעתיד".

הסרטון שהוצג בתחילה על ידי הטלוויזיה האיטלקית גורם גם למערכת הפוליטית לשנות את לוח הזמנים שלה. שרת החוץ האיטלקית אנה מריה קנצ'לירי אמרה כי "ראש המשטרה פתח בחקירה בנושא, הנשוא העורר הרבה מאוד תשומת לב ציבורית, אני רוצה להגיד שהקורבן היחיד של המקרה הזה הוא הילד".