הצבעה מוקדמת בארה"ב: יתרון עצום לאובמה

סוכנות הידיעות רויטרס, שפרסמה בעבר סקר לפיו יש שיוויון בין אובמה לרומני, סופרת גם את העדפת הבוחרים שכבר הצביעו. על פי הנתונים, הנשיא מוביל ביותר ב28% על המועמד הרפובליקני. לא פלא שהדמוקרטים מעדיפים היום להתייחס דווקא לתוצאות האלה

קצת יותר משלושה שבועות לפני תאריך הבחירות הרשמי ושלושה ימים לפני העימות השני בין אובמה לרומני, מציגים הסקרים מירוץ צמוד במיוחד בין נשיא ארצות הברית למועמד הרפובליקני. אבל, כשבודקים את העדפותיהם של המצביעים שכבר הצביעו, אובמה מוביל ביתרון עצום - 59% לעומת 31% . כך על פי סוכנות הידיעות רויטרס שאספה את הנתונים במהלך השבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מספר המצביעים שכבר בחרו את המועמדים שלהם הוא קטן יחסית, אבל במפלגה הדמוקרטית מעדיפים, מסיבות ברורות, להתייחס לתוצאות האלה בהבלטה לעומת הסקרים המוקדמים.

במערכת הבחירות הנוכחית מצביעים יכולים לבחור במייל. בוועדת הבחירות האמריקנית טוענים שהשנה, יהיו הרבה יותר קולות מוקדמים - ב-2008 אחד מכל שלושה מצביעים העדיף לבחור מוקדם דרך הרשת - השנה המספרים צפויים לגדול עוד הרבה יותר.

בעוד הנשיא מסתגר בבית מלון בוורג'יניה ומתכונן לעימות בהאמפסטד ניו יורק, אנשיו טוענים שהוא מוביל במדינות המפתח אוהיו ואיווה. בסביבתו של רומני טוענים שהוא מוביל בין המצביעים שהקדימו לבחור, בפלורידה, בצפון קרוליינה, בקולרדו ובנוואדה. אנשי המפלגה הרפובליקנית טוענים שגם מספר המתנדבים עלה מאז העימות הראשון בו רומני ניצח את אובמה.