במוקד העימות האחרון בארה"ב - הקווים האדומים בנושא הגרעין

לנשיא ארה"ב ברק אובמה נותרו עוד שני עימותים כדי להפוך את הקערה בשנית על פיה ולחזור להוביל במרוץ לבית הלבן. בעימות השלישי והאחרון שלו מול רומני הוא יצטרך לענות על השאלה שנתניהו שואל כבר זמן רב - מהו הקו האדום שתציב ארה"ב לפני שתחליט על תקיפה באירן?

המועמדים לנשיאות ארצות הברית מבלים את סוף השבוע בשינון ולמידה לקראת העימותים המתקרבים. ביום שלישי הקרוב ייערך בין אובמה לרומני עימות מול אסיפה של מצביעים . זה לא יהיה עימות מסוג העימותים שראינו עד עכשיו, לא כמו זה של הסגנים שלשום, ולא כמו העימות הראשון שנערך מול מנחה. ביום שלישי הקרוב המועמדים יאלצו לענות לשאלות מהקהל. שיתרכז בהמוניו בעיר האמפסטד, ניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל העימות השלישי והאחרון שיערך בפלורידה, יהיה כזה שיתייחס למדיניות החוץ של ארצות הברית, ויחזור למתכונת הידועה בה מנחה אחד (במקרה הזה - בוב שיפר מרשת CBS) שואל את המועמדים שאלות ומקצה להם זמן מדוד לכל תשובה. הנושאים נבחרים מראש ופורסמו כבר היום.

על פי הוועדה הלאומית האמריקנית שעורכת את העימותים, חמשת הנושאים עליהם ידינו המועמדים לנשיאות השנה הם "המזרח התיכון המשתנה ופניו החדשות של הטרור", המלחמה באפגניסטן ופקיסטן" והנושא השלישי שמזכיר מושג שקבע ראש ממשלת ישראל נתניהו - "קווים אדומים - ישראל ואירן", הנושא הרביעי יהיה "עלייתה של סין והעולם של מחר" והנושא החמישי, ירכז את כל הקודמים לו גם יחד תחת הכותרת: "תפקידה של אמריקה בעולם".

הוא כבר יודע איפה עובר הקו. נתניהו באו"ם (AP)

העימות ייערך ב-22 לאוקטובר בבוקה רטון שבפלורידה. למועמדים יהיו שתי דקות לכל תשובה. העימות הראשון בין רומני לאובמה נתפס בארצות הברית כקרש הקפיצה ששינה את המומנטום בבחירות האלה. המפלגה הרפובליקנית והמועמד שלה מקווים להמשיך בקו הזה בעוד אנשיו של הנשיא הדמוקרטי אובמה מבינים שהמרוץ הזה יהיה קשה וצמוד עד הסוף.