צפו: דרכה האחרונה של מעבורת חלל ברחובות לוס אנג'לס

מי שביקר בעיר הסרטים שבקליפורניה ביומיים האחרונים ייתכן ונתקל במעבורת חלל נוסעת ברחובות, מה שגרם גם לפקקי תנועה. אבל לא היה מדובר בהפקה הוליוודית גרנדיוזית, אלא ב"אנדוור", המעבורת של נאס"א, שסיימה את דרכה אחרי 25 שנות חלל והגיעה למשימתה האחרונה – תצוגה במרכז המדע. כך זה נראה

לאחר 25 טיסות לחלל בהן ביצעה המעבורת הצעירה ביותר של נאס"א ניסויים שונים, יצאה לפני יומיים למשימתה האחרונה, ומה שאפשר לכנות גם דרכה האחרונה - הגעה בשלום למרכז המדע, שם תזכה ל"מנוחת עולמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסע האחרון של ה"אנדוור" בו נסעה המעבורת מנמל התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס עד למרכז המדע של קליפורניה, ביתה החדש, ארך יומיים שלמים, במהלכם נסעה לאיטה במהירות של 3.2 ק"מ לשעה בלבד. המשימה האחרונה החלה בשעת בוקר מוקדמת עוד לפני הזריחה, והתחנה הראשונה במסע הייתה בחניון קניון מקומי בו חיכו למעבורת מאות צופים נרגשים.

"זה מרגש שהמעבורת כאן ברחובות", אמר ג'ואי גורטציק, אחד מהאזרחים שהגיעו לצפות במעבורת בדרכה האחרונה. "אולי זה יעודד ילדים צעירים להביט לכוכבים ולשאוף לעשות משהו גדול עם החיים שלהם".

המסע ברחובות לוס אנג'לס לא היה פשוט והצריך סגירת קווי חשמל ופינוי הכבישים בנתיב הנסיעה של המעבורת. לא רק זה, אלא גם 400 עצים נעקרו ממדרכותיה של לוס אנג'לס כדי לפנות לה די מקום. אבל אל דאגה - כפיצוי, במרכז המדע, מקום מושבה החדש, יישתלו יותר מ-1,000 עצים לכבודה.