ארדואן לאור הכישלון לפתור את המשבר בסוריה: צריך רפורמה במועצת הביטחון של האו"ם

ראש ממשלת טורקיה ארדואן קורא לבצע רפורמות במועצת הביטחון של האו"ם לאור כישלונה למצוא פתרון שישים קץ לאלימות הנמשכת בסוריה. "אם נאלץ להמתין להסכמה של עוד חברה בארגון בשביל לפתור את המשבר, העתיד של סוריה יהיה בסכנה", הבהיר ורמז על תסכולו הגובר מסירובן של רוסיה וסין לתמוך בפעולה במדינה

ראש הממשלה הטורקי נגד האו"ם, ארכיון (רויטרס)

ראש ממשלת טורקיה, רגי'פ טאיפ ארדואן, תוקף בחריפות את התנהלות מועצת הביטחון של האו"ם לאור כישלונה לשים קץ לשפיכות הדמים בסוריה. "העולם עד לטרגדיה הומניטארית", הצהיר ארדואן במסיבת עיתונאים באיסטנבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם נאלץ להמתין להסכמה של עוד חברה בארגון בשביל לפתור את המשבר, העתיד של סוריה יהיה בסכנה", הצהיר ארדואן. כזכור, רוסיה וסין התנגדו באופן נחרץ להצעות השונות של מדינות המערב לפעולה בסוריה לאורך 19 חודשי האלימות הקשים.

ארדואן קרא לביצוע רפורמה מקיפה במבנה מועצת הביטחון של הארגון לאור חוסר היכולת לקבל החלטה. "המועצה אינה שיווניות ולא מייצגת את דעתן של רוב המדינות החברות בה", הבהיר ראש הממשלה הטורקי את הסיבות לתסכולו.

במקביל, נפגש שר החוץ הטורקי, אהמט דווטולו, עם מנהיגים ערבים ואירופאים במטרה לנסות להפיג את המתח בין טורקיה לשכנתה סוריה לאור האירוע בשבוע שעבר בוא הוסט מטוס סורי ממסלולו לאחר שנחשד כי הוביל אמצעי תקשורת ולחימה למדינה.