יריות לעבר מטה אובמה בקולורדו

האם המירוץ לנשיאות ארה"ב עובר לפסים אלימים? יריות נורו אל עבר המטה לבחירה מחדש של הנשיא אובמה בדנבר, קולורדו. לא היו נפגעים אך נגרם נזק קל למבנה. המשטרה המקומית טוענת: "לא היו התרעות לירי". קולורדו נחשבת "מדינה מתנדנדת", אחת ממדינות המפתח לזכייה במירוץ לנשיאות

הנשיא אובמה, ארכיון (חדשות 2)

יריות נורו אל עבר מטה לבחירה מחדש של הנשיא אובמה בעיר דנבר שבקולורדו. כמה מעובדי הקמפיין שהו במבנה בעת היריות אך איש מהם לא נפגע. נזק קל נגרם למבנה, כשבין השאר חזית הזכוכית שלו נופצה. המשטרה טרם עצרה חשודים במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלש במשטרת דנבר רקל לופז אמר כי העובדים ששהו במבנה הזעיקו את המשטרה בשעות אחר הצהריים בעת שכדור ניפץ את הזגוגית שבכניסה. "כעת, אין חשודים במעצר, והחוקרים עוברים על תצלומי האבטחה באזור לזהות את הרכב ממנו נורו היריות", אמר. המשטרה המקומית טוענת כי הם לא היו מודעים לאיומים כלשהם כלפי המבנה או כלפי מי מאנשי הקמפיין.

בימים אלו נכנסת מערכת הבחירות בארה"ב אל היישורת האחרונה, שבועיים וחצי לפני הבחירות. העימות השני בין הנשיא אובמה למועמד הרפובליקני מיט רומני ייערך ביום שלישי בלילה, ושלשום נערך העימות היחיד בין סגן הנשיא ביידן למועמד לסגן הנשיא ריאן. הבחירות עצמן יערכו ב-6.11.

במירוץ צמוד כמו המירוץ הזה יש חשיבות לקולורדו שבהרי הרוקי, "מדינה מתנדנדת" שלא מצביעה בעקביות למועמד של אחת המפלגות. כך, בבחירות 2004 תושבי קולורדו הצביעו למועמד הרפובליקני בוש אבל ב-2008 דווקא המועמד הדמוקרטי אובמה זכה לרוב. בשיטת הבחירות בארה"ב "המנצח לוקח את הכל" כלומר מי שזוכה לרוב במדינה מקבל את כל קולות האלקטורים שלה.