בכיר אמריקני טוען: "אירן עומדת מאחורי מתקפת הסייבר במפרץ"

בכיר לשעבר במערכת הביטחון האמריקנית טוען כי אירן עומדת מאחרי מתקפת הסייבר נגד חברות הנפט והגז במפרץ הפרסי. "מדובר בנקמה על סבב הסנקציות האחרון נגד המשטר בטהרן", טען. פאנטה בניו יורק: "מדובר בפעולת הסייבר ההרסנית בהיסטוריה"

"הפעולה - נקמה על הסנקציות" (רויטרס)

בכיר לשעבר בממשל האמריקני טוען בפני סוכנות הידיעות איי.פי כי ברשויות בארה"ב סבורים כי האקרים אירנים, בגיבוי המשטר בטהרן, עומדים מאחורי מתקפת הסייבר נגד חברות נפט וגז במפרץ הפרסי. "הפעולה - נקמה על הסנקציות האחרונות נגד המדינה", טען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר ההגנה לאון פאנטה התייחס הלילה אף הוא לפעולת הסייבר המורכבת וטען כי מדובר ככל הנראה מדובר במתקפת הסייבר ההרסנית ביותר במגזר העסקי מאז ומעולם.

בנאום שנשא פאנטה בוועידת עסקית בניו יורק אמנם לא האשים את אירן באופן ישיר כאחראית למעשה, אך טען כי כ-30,000 מחשבים נפגעו בפעולת ההאקרים האחרונה.

"פאנטה ניסה לשגר אזהרה ברורה (לאירן) - אנחנו יודעים מי עומד מאחרי הפעולה ואולי כדאי שתחשבו פעם נוספות לפני שתפעלו שוב", טען הבכיר האמריקני. "אני מעריך שהאירנים יפנימו את המסר הזה".

מתקפת הטרור האינטרנטי הכתה בחברת הנפט "אמרקו" של ערב הסעודית ובחברת גז טבעי קטארית באמצעות וירוס מחשב שהוחדר למחשביהם, מחק והעתיק קבצים רבים בעלי משמעות מכרעת לתפעול פעילות החברות.