רוסיה דורשת הבהרות בדבר המטוס

גורמים ברוסיה פנו לממשל הטורקי בדרישה לקבלת הבהרות בנוגע לסיבת הנחתת המטוס שהמריא ממוסקווה לסוריה אמש. במטוס שהו 17 אזרחים רוסיים, חלקם ילדים שהורדו מסיפונו בעת הבידוק שביצעו הטורקים. במקביל, כלי התקשורת בטורקיה דיווחו כי על המטוס נמצאו כלי נשק

רוסיה מתערבת במתיחות הגוברת בין סוריה לטורקיה. גורמים במוסקווה דורשים מן הממשל הטורקי הבהרות בנוגע למטוס הנוסעים הסורי שעשה דרכו ממוסקבה לדמשק אמש, ואולץ לנחות באנקרה. זאת לאחר שכלי תקשורת בטורקיה דיווחו כי בחיפוש שנערך בבטן המטוס לאחר הנחיתה, נמצאו כלי נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת "בלומברג" האמריקנית דיווחה כי הדרישה הרוסית באה לאחר ש-17 אזרחים רוסים ששהו במטוס, בהם גם ילדים, אולצו לרדת מסיפונו לצורך הבידוק שערכו בו הטורקים. על פי הדיווח, הקונסול הרוסי הגיע בליווי דיפלומטים טורקים לנמל התעופה בכדי לדאוג לסידורים הביטחוניים ולצרכיהם של הנוסעים הרוסים ששהו על המטוס. לפנות בוקר, בתום חקירת המטען שנשא, המריא המטוס בשנית לייעדו המקורי בסוריה.

התקשורת הטורקית: "נמצאו אמצעי לחימה במטוס"

אמש ליוו מטוסי קרב של צבא טורקיה את מטוס הנוסעים, מדגם "איירבאס" A-320,  והורו לטייס ולאנשי הצוות שלו לנחות בנמל התעופה של אנקרה.

כלי התקשורת המקומיים דיווחו כי בחיפוש שביצעו כוחות הביטחון הטורקיים על המטוס נמצאו כלי נשק ואמל"ח שהיו בדרכם לסוריה. בין השאר דווח כי אותרו טילים ואף ציוד תקשורת צבאי על סיפון המטוס.

על רקע הנחתת המטוס, הצהיר שר החוץ הטורקי אחמד דבוטאולו כי "טורקיה נחושה למנוע העברת כלי נשק ותחמושת לכוחותיו של אסד באמצעות המרחב האווירי שלה". במקביל, הורו השלטונות באנקרה לחברות התעופה האזרחיות שלא לטוס בשטח האווירי של סוריה, מחשש שמשטרו של אסד יבקש לבצע פעולת תגמול נגד מטוסים טורקיים, רשת סקי הבריטית מדווחת שוולאדימיר פוטין דחה פגישה מתוכננת עם ארדואן, כנראה על רקע סוגיית מטוס הנוסעים.