כלי תקשורת בטורקיה: "חלקי טילים אותרו במטוס הסורי"

שעות אחרי שמטוס נוסעים אזרחי שהיה בדרכו ממוסקבה לדמשק אולץ על ידי מטוסי קרב לנחות באנקרה, דווח בטורקיה כי בחיפוש על סיפונו נמצא "נשק כבד" וכן ציוד תקשורת צבאי. ברוסיה ובסוריה טרם הגיבו על ההאשמות

האם המתח בין טורקיה לבין סוריה עולה מדרגה? כלי תקשורת באנקרה דיווחו הלילה כי במטוס הנוסעים הסורי שעשה דרכו לדמשק ואולץ לנחות בבירה הטורקית אותרו חלקי טילים וציוד תקשורת צבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הערב ליוו מטוסי קרב של צבא טורקיה את מטוס הנוסעים, מדגם "איירבאס" A-320,  והורו לטייס ולאנשי הצוות שלו לנחות בנמל התעופה של אנקרה.

כלי התקשורת המקומיים דיווחו כי ההנחייה באה בעקבות חשד כי המטוס, שעשה דרכו ממוסקבה לדמשק יחד עם 37 נוסעים ואנשי צוות, מכיל נשק כבד.

בדמשק ובמוסקבה טרם הגיבו

שר החוץ של טורקיה, אחמד דבוטאולו, אמר כי בקרב גופי המודיעין של ארצו התקבל מידע על כך שבטיסה מובל גם "ציוד שאינו אזרחי", ובאותה העת הדגיש כי ארצו מחוייבת למנוע העברת כלי נשק ותחמושת דרך המרחב האווירי שלה לכוחותיו של בשאר אסד. עם זאת, הן בסוריה והן ברוסיה טרם הגיבו על ההתפתחויות.

במקביל, הורו השלטונות באנקרה לחברות התעופה הטורקיות להימנע מטיסה במרחב האווירי של סוריה, מחשש שמשטרו של אסד יבקש לבצע פעולת תגמול נגד מטוסים טורקיים.