המנתח שהגיע לגן עדן - וחזר לספר

כתבת השער של המגזין הנחשב "ניוזוויק" מביאה את סיפורו יוצא הדופן של מנתח מוח בוגר הרווארד שנפגע בראשו, החליק - ושקע לתרדמת בת שבוע. כשהתעורר, סיפר ד"ר עדן אלכסנדר לחבריו: ביקרתי בעולם הבא, "היו שם עלומות שקופות והבהובי אור שיוצרים קשתות על פני השמיים"

ד"ר עדן אלכסנדר. מנתח מאמין (חדשות 2)

השם ד"ר עדן אלכסנדר מתאים מאוד לתיאוריה שהעלה הרופא הידוע הזה, והסעיר את הרשת. מנתח המוח, שסיים את בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד היוקרתית ונהנה ממעמד של אחד המנתחים המובילים בעולם, מודה שמעולם לא הרגיש דתי במיוחד וגם לא האמין בחיים שלאחר המוות, עד עד שנפל לתרדמת ששינתה את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני קצת יותר מארבע שנים המנתח המוכשר החליק, נפגע בראשו ונרדם למשך שבוע. ד"ר אלכסנדר טוען שבזמן התרדמת הוא ראה את החיים שאחרי ואף מציין את האתר החביב עליו בסיור: גן העדן.

"על פי ההבנה הרפואית העכשווית של המוח והנפש, אין שום מצב שחוויתי תודעה, אפילו לא ברמה מוגבלת ועמומה, במהלך התרדמת שלי", כותב המנתח בכתבת השער של המגזין האמריקני הנחשב "ניוזוויק".

טייל ברקיע, מלווה בדמות נשית מוכרת

אז איך גן העדן נראה? ד"ר אלכסנדר טוען שמצא את עצמו מרחף מעל עננים "בפני עדים רבים". לדבריו, הוא ראה "עלומות שקופות והבהובי אור שיוצרים קשתות על פני השמיים". אבל הוא לא היה לבד ובין היתר, דמות נשית מוכרת לו ליוותה אותו.

עם הדמויות שסביבו הוא תקשר לטענתו בעזרת תכתובות שהפכו בדרך מסתורית לשפה. הוא אפילו זוכר חלק מאותן שיחות ומספר שנאמר לו: "אוהבים אותך ומוקירים אותך לנצח", "אין לך סיבה לפחד", "אין כאן שום דבר שאתה יכול לעשות שהוא לא בסדר".

"אני מאוד שונה מהאדם שהייתי לפני"

אחרי ששמע את הדברים, אלכסנדר טוען שהגיע ל"חלל עצום בחשיכה מוחלטת אינסופית". היום הוא מאמין שהחלל הזה הוא מקום מושבו של האל.

בספרו של ד"ר אלכסנדר על החוויה, "ההוכחה של השמיים, מסעו של נוירו-כירורג לחיים שלאחר המוות", הוא טוען שהוא ממשיך להיות איש רפואה מודרנית, עדיין איש של מדע - אבל ברמה עמוקה יותר. "אני מאוד שונה מהאדם שהייתי לפני. אני כבר קלטתי את התמונה המלאה של המציאות, אני אומר לכם, זה שווה כל טיפה של עבודה".