עלי חמינאי: "העם האירני נמצא במערכה"

מול המוני צופים, נשא היום דברים מנהיגה העליון של אירן, האייתוללה עלי חמינאי. בדבריו אמר: "אירן דוחה את כל האיומים ולא מקבלת אותם... נתגבר על כל המזימות נגד הרפובליקה האסלאמית"

מול קהל של אלפים, נאם הבוקר מנהיגה של אירן האייתוללה עלי חמינאי בצפון המדינה. את דבריו העברנו בשידור חי, עם תרגום סימולטני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנאום נערך בעיר משהד שבמחוז חורסטאן. "גם אני מהעיר הזאת, אני בא מכם", אמר לצופים. "היו חללים רבים שהקריבו את עצמם לשם ביטחון ושלמות האומה האירנית. זה מוכיח את מיצוי אנשי האיזור הזה". חמינאי המשיך והדגיש עד כמה חשובים ערכי המהפכה האסלאמית, שהושרשו והוטמעו ברחבי המדינה: "כולנו מחויבים להמשיך לשמור ולהתקדם בערכים שלנו, בערכים האסלאמים של הרפובליקה האסלאמית".

"כחברה אסלאמית אנו מתקדמים בכל המישורים. כך צריך לעשות את זה, בליווי האסלאם, תוך פיקוח האסלאם ואנו עומדים בניגוד מוחלט בעניין הזה לתרבות המערבית שרואה הכל במושגים חומריים. רוצים להתקדם בתחום הכלכלה, תחום הצדק החברתי והשוויון, להתקדם במישור הבינלאומי, להשיג עצמאות פוליטית", הוסיף המנהיג העליון. "הדברים האלה צריכים להיות לנגד עיני הבכירים, אלה שקובעים את העתיד שלנו תוך שהם מלווים בנושאי האסלאם. תמיד חייבים לחשוב מה יהיה בעולם הבא, יכול להיות שביום הבא כבר לא נהיה כאן, כל זה צריך לקחת בחשבון בהתאם לדת".

בהמשך התייחס חמינאי לאיומים ממערב. "אירן דוחה את כל האיומים ולא מקבלת אותם. אנחנו נצליח להתגבר על כל האתגרים שניצבים לפנינו הודות לתכנית ההתקדמות שלנו. ההערכה שלי היא שאנחנו בדרך הנכונה, ההערכה שלי היא חיובית. בעזרת האסלאם ובדרך האסלאמית נמשיך להתקדם בתחומים כאלה ואחרים. צריך להמשיך לנהוג בדרך הזו בתכניות שלנו, כדי שנוכל להתגבר על האתגרים הניצבים בפנינו ועל המכשולים שניצבים לפנינו, כדי להתמודד עם הבעיות והאתגרים".

"נתגבר על כל המזימות נגד הרפובליקה האסלאמית", אמר חמינאי. "אתגרים הללו לא מציבים אותנו בסכנה ולא מאיימים עלינו. יש לנו מוטיבציה גדולה, אנחנו מקבלים את ההחלטות המתאימות, את התכניות המתאימות. בימים אלה עולות ספקולציות והשערות לגבי מה שקורה באירן. הברברים וכמה מדינות ערבית ומערביות וארה"ב הן חלק מרשת שלמה של מדינות שמנסות לפעול נגד העם האירני שביצע את המהפכה המבורכת שלו. זוהי מערכה בין העם האירני לאויבי העם האירני".

לדבריו, "לעם שלנו יש נחישות ותקווה ללא קץ והוא מוכן ויש לו את הכוח האנושי בכל התחומים ובשלל המישורים, גם בתחום הטכנולוגי - העולם רואה את זה".