צרפת: תא טרור ומעבדת נשק נחשפו בפריז

בעקבות חשיפת תא הטרור האסלאמי במדינה, הצהיר היום התובע הכללי פרנסואה מלין כי במהלך החקירה שביצעה המשטרה הצרפתית נמצאו חומרי נפץ וכלי נשק רבים. עוד דווח, כי עד כה נעצרו 12 חשודים במעורבות בתא הטרור. "אנו מתמודדים עם תא טרור מסוכן מאוד", ציין מלין

"המדינה לא תפסיק להגן על עצמה". ארכיון (AP)

האיום האסלאמי באירופה גובר: היחידה ללוחמה בטרור של משטרת צרפת הודיעה כי חשפה מעבדה לייצור מטעני נפץ וכלי נשק, זאת במהלך חקירתם של גורמים אסלאמים קיצוניים - כך הצהיר הבוקר התובע הכללי בצרפת, פרנסואה מלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מתמודדים עם רשת טרור מאוד מסוכנת", ציין מלין. "יהיה זה חיוני להשאיר את החשודים במעצר עד מיצויה של החקירה". עוד הוסיף התובע הכללי, כי עשרות פעילים נעצרו במהלך מבצע מיוחד של המשטרה הצרפתית, שהחל בסוף השבוע ונמשך לאורכו. על פי הודעה המשטרה הצרפתית, הפעילים שנתפסו היו, על פי החשד, מעורבים ברשת תיאום שבמסגרת פעולותיה ריזו אנשיה את הנשק והרכיבו מטעני חבלה ליום פקודה.

אירועים אנטישמים הובילו לחשיפת רשת הטרור  

מבצע המעצרים החל בשטרסבורג שבצפון-מזרח המדינה, עבר בניס, קאן והגיע עד לבירה פריז. באחד המקרים, הוביל המעצר לחילופי ירי שבמהלכם חוסל אחד הפעילים וכמה אחרים נפצעו.

משטרת צרפת טוענת כי בין חומרי המודיעין שהובילו למעצרים, עלתה גם חקירת אירוע התקיפה האנטישמי שבוצע ב-19 לספטמבר שבו הותקף מרכול כשר באחד מפרבריה של פריז. סוכנות הידיעות AP דיווחה, כי רוב העצורים בפרשה הם מהגרים מארצות צפון אפריקה. בהמשך לפעולות כוחות הביטחון, שיבח נשיא צרפת פרנסואה הולנד את השוטרים ואמר כי "המדינה לא תפסיק להגן על עצמה מאיומי הטרור".