קופץ האקסטרים ישבור את מהירות הקול?

רגע האמת של הצנחן האוסטרי פליקס באומגרטנר: האיש שהתפרסם בזכות קפיצותיו המדהימות ברחבי כדור הארץ יבצע הלילה את קפיצת חייו - כשיזנק מקפסולה מיוחדת מגובה של 37 ק"מ, כשהוא לובש חליפת אסטרונאוט. בשיא מהירותו יגיע ל-1,100 קמ"ש. חבריו רק מקווים שלא תהיה שום תקלה בדרך

קופץ האקסטרים פליקס באומגרטנר נערך לקפיצת חייו: הלילה הוא ינסה להיות האדם שקופץ מגובה שאיש לפניו לא קפץ - 37 קילומטרים, ועל הדרך לשבור שיא נוסף - להיות האדם הראשון שישבור את מהירות הקול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקופץ המפורסם, המכונה "פליקס חסר הפחד", כבר ביצע מספר קפיצות שזכו לסיקור תקשורתי ברחבי העולם: בחודש מרס השנה הוא ביצע צניחה חופשית מדהימה מגובה של 21.8 ק"מ - ושבר שיא עולם. הוא טס אל הקרקע במהירות 586 קמ"ש ונחת בשלום.

הקופץ האוסטרי מתאמן לקפיצת חייו:

כעת, הוא נערך לקפיצה המורכבת עליה הוא מתאמן זמן רב. הודות למימון חברת "רד בול", ובסיוע מהנדסי אווירונאוטיקה מומחים, הוא יבצע את הקפיצה באמצעות קפסולה מיוחדת וכשהוא לבוש כמו אסטרונאוט. עם התקרבותו לקרקע, במהירות הגבוהה מ-1,000 קמ"ש, הוא יפתח שני מצנחים - אחד מהם מסייע להאטת מטוסים.

הקפיצה צפויה להימשך כ-20 דקות לערך ותבוצע בשמי סן פרנסיסקו. חבריו לפרויקט של הקופץ האוסטרי מקווים שלא תהיה שום תקלה בדרך, שכן הטעות הקטנה ביותר או התקלה הקטנה ביותר בציוד הצניחה שלו - עלולה להסתיים בתוצאות טרגיות.