דיווח בארה"ב: "אובמה דן בתקיפה ממוקדת באירן"

כתב העת "פוריין פוליסי" פרסם הלילה מאמר פרי עטו של דיוויד רות'קוף, מומחה ליחסים בינלאומיים, הנחשב למקורב לבכירים בממשל אובמה, ולפיו "ישראל וארה"ב קרובות מאוד להסכמה על תקיפה ממוקדת של אתרי הגרעין באירן". בתוך כך, פרסם הלילה אתר החדשות העצמאי WMD כי "אירן קרובה להגיע ליכולת להרכיב ראש נפץ גרעיני"

קרובים לתקיפה אמריקנית? ארכיון (רויטרס)

האם ממשל אובמה מתכונן לתקיפה אמריקנית באירן? במאמר שפורסם הלילה במגזין "פוריין פוליסי", טוען דייויד רות'קוף, מומחה ליחסים בינלאומיים המקורב לבכירים בממשל האמריקני, כי "ארה"ב וישראל קרובות מאוד להסכמה על תקיפה צבאית קצרה שתביא תועלת מרובה". נוסף על כך, טען הלילה אתר החדשות העצמאי WMD כי הרפובליקה האסלאמית קרובה להשלמת פיתוחו של ראש נפץ גרעיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפעולה ששני הצדדים רואים בה כצעד הטוב ביותר היא תקיפה ממוקדת וקצרה", כתב רות'קוף, והסתמך על מקורות המקורבים לשיחות בין ארה"ב וישראל בנושא האירני. "על פי ההערכות, המבצע הצבאי צפוי להימשך כשעתיים, אך לא יותר מיממה או שתיים ויבוצע מהאוויר על ידי מטוסי קרב", הוסיף המומחה.

"אירן קרובה מאוד ליכולת להרכיב ראש נפץ גרעיני"

במאמרו התייחס רות'קוף לנאומו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני, שטען כי "אירן קרובה מאוד ליכולת גרעינית". לדבריו, הדבר עשוי לזרז את הנשיא אובמה ליטול את הסיכון, משום שבצידו מוטל רווח דיפלומטי רב. "יכול להיות כי מדובר בדרך הקלה ביותר שבה יבחר ממשל אובמה לנטרל את הביקורת שמתח רומני בכל הנוגע לסוגייה האירנית", הדגיש רות'קוף. "הסיכוי שהמתקפה תצא לפועל - הוא הכלי הפוליטי היעיל ביותר עבור אובמה", סיכם.

בתוך כך, פרסם הלילה אתר החדשות האמריקני העצמאי WMD, כי "אירן קרובה מאוד ליכולת להרכיב ראש נפץ גרעיני". בדיווח, המסתמך על דבריו של ראזה חלילי,המוצג כמרגל מטעם ה-CIA ששירת בעבר בשורות משמרות המהפכה ואמינותו מוטלת בספק נכתב, כי מדענים אירניים הגיעו לרמת העשרה של אורניום שעמה ניתן להרכיב ראש נפץ גרעיני.