סקר בארה"ב: רומני מנצח את אובמה

סקר כלל ארצי חדש של מכון Rasmussen מגלה כי לראשונה מזה כמה חודשים, מוביל המועמד הרפובליקני לנשיאות על יריבו, הנשיא המכהן. הסקר, שנערך לאחר העימות הראשון ביניהם מעניק לרומני 49% מהקולות מול 47% לאובמה

מירוץ צמוד. אובמה ורומני בעימות הראשון (AP)

העימות ששינה את פני התמונה? סקר חדש שפרסם היום מכון הסקרים Rasmussen בארה"ב מעלה, כי לראשונה מזה כמה חודשים גובר המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני על הנשיא המכהן ברק אובמה ומוביל עליו ב-2%. הסקר הכלל ארצי החדש מעניק לרומני ניצחון עם 49% תמיכה מול 47% לאובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חודש בדיוק לפני שאזרחי ארה"ב ייגשו לקלפיות כדי להכריע את זהותו של הנשיא הבא של אמריקה, המירוץ לנשיאות הופך להיות אחד הצמודים אי פעם. לאחר שבתקופה האחרונה הסקרים הצביעו על פער של 3-4% שפותח הנשיא אובמה על רומני, ולעתים אף על תיקו ביניהם, נדמה שהעימות הראשון שנערך בין הנשיא המכהן ליריבו טרף את הקלפים והביא לכך שרומני זוכה ליותר ויותר אחוזי תמיכה.

מצמצם את הפער גם במדינות המפתח

מהסקר האחרון שנערך בימים שלאחר העימות, בו ניצח רומני לדעת כלל הפרשנים והקהל הרחב, עולה כי רומני מוביל על אובמה בפער של 2%. בנוסף, המועמד הרפובליקני זוכה לא רק לתמיכה כלל ארצית, אלא גם לזינוק בסקרים במדינות המפתח להן מספר האלקטורים הגדול ביותר ושנחשבות לאלה שמכריעות את הבחירות.

בווירג'יניה זוכה רומני ל-48% אחוזי תמיכה, בעוד אובמה מסתפק ב-47% בלבד. בפלורידה, הנחשבת אף היא למדינת מפתח חשובה במיוחד, רומני מוביל על אובמה ב-2%. באוהיו אובמה אמנם עדיין מוביל על יריבו, אך הפער ביניהם עומד על אחוז אחד בלבד - אובמה זוכה ל-50% ורומני עם 49%. רומני הצליח לצמצם את הפער הגדול שהיה בינו לבין אובמה במדינה זו, שעמד על לא פחות מ-10% רק לפני פחות משבועיים.

סקר נוסף, שנערך ב-11 מדינות המפתח בלבד העלה כי הנשיא המכהן מוביל ב-3% על פני יריבו, אולם צוין בו כי רומני צמצם משמעותית את הפער בינו לבין אובמה במדינות אלה שאף עמד על 6% רק בתחילת השבוע. עוד מציין מכון הסקרים כי הסקר במדינות המפתח נערך ברובו לפני העימות בין אובמה לרומני, שנחשב מוצלח ביותר עבור המועמד הרפובליקני. האם מדובר בשינוי מגמה שיוביל את רומני לבית הלבן? 30 הימים שנותרו עד לבחירות ושני העימותים הנוספים שבדרך יכריעו.