העוזר שהדליף הורשע, האפיפיור יציל אותו ממאסר?

בית המשפט שבו הועמד לדין פאולו גבריאל מצא אותו אשם בגניבת מסמכים אישיים של הכס הקדוש, שחשפו לכאורה שחיתות עמוקה בשורות הנהגת הכנסייה הקתולית. הוא נשלח ש-18 חודשי מאסר, שכפי הנראה כלל לא ירצה - בזכות חנינה שיעניק לו בנדיקטוס ה-16

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 (AP)

פאולו גבריאל, עוזרו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16, הורשע היום בגניבת מסמכיו האישיים ובהעברתם לעיתונאי. נגזר עליו עונש של 18 חודשי מאסר - במקום שלוש שנים מאחורי סורג ובריח, אחרי שהוחלט להקל עמו בנימוק שמדובר בעבירה הראשונה שצבר לחובתו.
 
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות הדברים, ייתכן שהלכה למעשה - לא יעביר גבריאל אף לא יום אחד בבית הסוהר: בבית המשפט הוא אמר שאינו רואה את מעשיו כגניבה והדגיש כי פעל "מתוך אהבה עזה לכנסייה ולאפיפיור" - כשהאחרון, ככל הנראה, יחליט לפטור אותו מעונש

"סביר מאוד שהאפיפיור ימחל לו על מה שעשה ויעניק לו חנינה", אמר בצהריים דובר הוותיקן - שהדגיש כי "השופטים הגיעו להחלטתם בפרשה באופן עצמאי לחלוטין".

זמן קצר אחרי התפוצצות הפרשה, שהסעירה את הכס הקדוש, אמר גבריאל לחוקריו כי החליט לעשות מעשה אחרי ש"ראה רשע ושחיתות בכל מקום בכנסייה". בוותיקן האשימו אותו כי פרט למסמכים שהדליף, שהעידו לכאורה על התנהלות בעייתית של ההנהגה הקתולית, גנב גם סכום של 100,000 דולרים מקופת האפיפיור ושלשל אותו לכיסו.