המתח נמשך: חילופי אש בין טורקיה לסוריה

לאחר ההרג בצד הטורקי והסורי, במהלך היום התנהלו שוב חילופי אש בין שתי המדינות. הסורים ירו פצצת מרגמה לעבר שטח חקלאי בדרום טורקיה. באנקרה לא נשארו אדישים והשיבו אש. ראש הממשלה הטורקי ארדואן הזהיר היום את דמשק: "לא לבחון את הרתעתנו"

תקיפה טורקית בסוריה, אתמול (AP)

לאחר הרג המשפחה הטורקית על ידי כוחות סורים באנקרה - והרג החיילים הסורים, המתח בין שתי המדינות השכנות עדיין על שרטון: סוכנות ידיעות טורקית דיווחה כי כוחות של צבא טורקיה פתחו היום פעם נוספת באש לעבר נקודות בסוריה, לאחר שמוקדם יותר שוגרה פצצת מרגמה מסוריה לעבר שטח חקלאי בדרום טורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר, הזהיר ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן את דמשק שלא לבחון את כושר ההרתעה של אנקרה. בנאום שנשא באיסטנבול הוא אמר כי "לבחון את יכולת ההרתעה של טורקיה תהיה טעות פטאלית".

עם זאת, הוא הבהיר שארצו אינה מעוניינת בחזית מול סוריה. "אנחנו לא מעוניינים במלחמה, אבל אנחנו גם לא רחוקים מזה - האומה שלנו הגיעה לאן שהיא היום לאחר קרבות ומאבקים בין-יבשתיים רבים", הדגיש ארדואן. בנוסף, אחרי סדרת הפגזות של צבא טורקיה בשטח סוריה אישר אתמול הפרלמנט הטורקי יציאה למבצע צבאי על אדמת סוריה - אם כך תחליט הממשלה.

אתמול: מספר חיילים סורים נהרגו מירי

שלשום מספר חיילים סורים נהרגו בהפצצת הצבא הטורקי במהלך הלילה בסמוך לגבול הסורי. אתמול בבוקר גורמי ביטחון טורקיים מסרו כי חודש הירי הטורקי לעבר סוריה.

על פי הדיווח שהועבר על ידי ארגוני זכויות אדם הפועלים באזור, מספר חיילים סורים ששהו בסמוך לעיירה תל אבייד שבקרבת הגבול, נהרגו מירי ארטיליריה של הצבא הטורקי. על פי הדיווח לא נמסר מספר החיילים שנהרגו במהלך התקיפה.