היום לפני 50 שנה: תקליטון ה"ביטלס" הראשון יצא לאור

לפני יובל שנים בדיוק יצא המוצר הראשון שייצרו ארבעת הנערים מליברפול, שלימים הפכו ללהקה הגדולה ביותר בהיסטוריה. התקליטון, שכלל את השיר "Love me do"', לא הפך מיד ללהיט, אך כבש את לב הנוער בשנות ה-60, שניסה להתנער מהמוזיקה ה"מיושנת" של הוריו

50 שנים לצלילים ששינו את עולם המוזיקה: מעריצי להקת הביטלס בכל רחבי העולם מציינים היום יובל לתקליטון הראשון אי פעם של הלהקה, שמתוכו יצא הלהיט "Love me do". השיר אמנם לא הגיע בזמנו למקום הראשון במצעדים, אך פתח את הדלת לעשרות להיטי "החיפושיות" שהגיעו אחריו והפכו את הלהקה לפופולרית ביותר בעולם משנות ה-60 ועד היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיר נכתב על ידי פול מקרטני כשהיה בן 16 בלבד עם מעט עזרה משותפו לדרך, ג'ון לנון. בחודש ספטמבר 1962, נכנסו ארבעת חברי הלהקה לאולפן הקלטות בלונדון וניגנו כמה שירים. שניים מתוכם נבחרו להיות בתקליטון הראשון שלהם שראה אור אי פעם - "Love me do" בצדו האחד, ו-"P.S I love you" בשני.

התקליטון, שיצא לאור לפני 50 שנים בדיוק, לא הפך ללהיט ענק ואף דורג במקום ה-17 במצעדי הפזמונים של בריטניה באותה השנה. אך למרות זאת, הצעירים שנחשפו לסוג המוזיקה החדש התאהבו בו מיד - ולאחר זמן מה ארבעת חברי הלהקה, שהיו עד אז אנונימיים - הפכו לכוכבים ענקיים, והשאר היסטוריה.