הפגנות בטורקיה: "לא למלחמה עם סוריה"

לאחר החלטת הפרלמנט באנקרה, שלפיה אושר לממשלה לצאת למבצע צבאי בסוריה "אם יהיה בכך צורך", יצאו אמש אלפים לרחובות אנקרה ואיסטנבול, והניפו שלטים בגנות ההחלטה. "אין לנו עניין במלחמה", נכתב בכמה מהם ובאחרים נאמר, כי "העם הסורי הוא אחינו"

המתיחות בין אנקרה לדמשק זולגת גם לרחוב הטורקי, כשאמש יצאו לרחבי איסטנבול ואל הפרלמנט הטורקי שבבירה אלפי בני אדם, שהניפו שלטים וקראו קריאת בגנות החלטת הפרלמנט במדינה - שלפיה ניתן אישור לממשלה לצאת למבצע צבאי בסוריה "אם הדבר יידרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 במהלך ההפגנות, הניפו המוחים שלטים שעליהם נכתבו סיסמאות כגון: "אין לנו עניין במלחמה עם סוריה" ו-"האזרחים בסוריה הם אחינו". בשל הפרות הסדר הקשות שנרשמו, נאלצה המשטרה המקומית באנקרה להשתמש בגז מדמיע על מנת לפזר את המפגינים.

אתמול: הפרלמנט הטורקי אישר מבצע צבאי בסוריה"אם יהיה בכך צורך"

אחרי סדרת הפגזות של צבא טורקיה בשטח סוריה אישר הפרלמנט הטורקי יציאה למבצע צבאי על אדמת סוריה - אם כך תחליט הממשלה. כעת ימשיכו לדון באנקרה במידת הצורך בפעולה מחוץ לגבולות טורקיה. מוקדם יותר ניסה דוברו של ארדואן להרגיע והבהיר שטורקיה לא מעוניינת בהסלמה.

סגן ראש הממשלה הטורקי באשיר אטליי הדגיש זמן קצר אחרי החלטת הפרלמנט כי טורקיה מעדיפה לפעול בשיתוף עם מוסדות הקהילה הבינלאומית. אטליי הדגיש - טורקיה "אינה רודפת מלחמה". הוא הוסיף כי הסורים העבירו התנצלות על התקרית לשלטונות בטורקיה דרך מתווך מטעם האו"ם.