דיווח: "אירופה מקדמת סנקציות נוספות נגד אירן"

מכתב חשאי שנשלח לנציגי האיחוד האירופי חושף כוונה נוספת למוטט את הכלכלה האירנית. שרי החוץ של בריטניה, צרפת וגרמניה פועלים לקידום סנקציות נוספת נגד טהרן - אם לא תעצור תכנית הגרעין בהתאם לבקשת המערב

"מקדמים סנקציות נוספות נגד אירן". ארכיון (רויטרס)

בריטניה, צרפת וגרמניה פועלות לקידום סנקציות חדשות נגד אירן שיכולות להביא לקריסתה הכלכלית, אם לא תבלום את תכנית הגרעין - זאת על פי מכתב חשאי שנשלח לנציגי האיחוד האירופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "בלומברג", שרי החוץ של שלושת מעצמות האיחוד האירופי מעבירים ביקורת על "חוסר הפתיחות" של טהרן בכל הנוגע למגעים בסוגיית הגרעין. בנוסף קוראים השרים להגביר את הלחץ על הממשל האירני שעד כה לא נענה לדרישות ארה"ב, אירופה וישראל וממשיך לתמוך ולקדם את תכנית הגרעין.

בתוך כך ממשיכים בכירים בממשל האירני לטעון כי פיתוח הגרעין נעשה רק למען קידום תשתית האנרגיה ומחקר רפואי.

אתמול פורסם כי בלשכת ראש הממשלה מעודדים מקריסת המטבע האירני ופועלים לשכנע את האיחוד האירופי להחריף את העיצומים נגד המדינה הסוררת, כך פרסם העיתון "מעריב".

ניסיון לעצור את הסחר בין אירן למדינות האיחוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לערוך בקרוב מספר ביקורים במדינות אירופה על מנת לנסות להמשיך במאמצי השכנוע להחריף את העיצומים נגד המשטר בטהרן. "מדובר בשינוי דיסק ביחס לאירן", טען פקיד בכיר בממשלה.

המטרה הסופית היא לגרום לעצירה מוחלטת של הסחר בין מדינות האיחוד האירופי וארה"ב לאירן. דבר שעל פי הערכות מסוימות ייגרמו למשטר האייתולות לוותר על תכנית הגרעין מחשש להתקוממות עממית במדינה - כפי שקרה במספר מדינות דיקטטוריות במזרח התיכון בשנתיים האחרונות.