מבצע חילוץ נוסעי המעבורת הסתיים, 7 בני אדם נהרגו

אחרי יותר מיממה של מלאכת חילוץ מהמעבורת הבוערת בים האדריאטי, שבעה בני אדם נהרגו, ועשרות שסובלים מהיפותרמיה או שאיפת עשן נמצאים כעת בבתי החולים. "הרגשנו כאסירים בבית כלא שבוער על פני מים קפואים", סיפר אחד מהם לרשת הטלווזיה האיטלקית ששידרה היום תמונות דרמטיות מניסיונות החילוץ

צוותי החילוץ הימיים איתרו הערב (ב') שתי גופות נוספות בזירת אסון המעבורת מול חופי יוון. בכך מסתכם מניין ההרוגים באירוע בשבעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המעבורת יצאה אתמול עם יותר מ-400 בני אדם ועשרות כלי רכב מנמל איגומניטסה ביוון לכיוון נמל אנקונה האיטלקי, כשאש פרצה מסיבה לא ברורה במתחם החניה של המעבורת. אחד הנוסעים נהרג כשניסה לקפוץ למי הים הסוערים והקרים. הסיבה למותם של ששת הנוספים עדיין לא ברורה.

אנשי משמר החופים האיטלקי שעבדו גם במשך הלילה, בתנאים מזג אוויר קשים, עלו בסופו של מבצע מורכב, ובסיוע של מסוקים לסיפון ומצאו פצועים רבים שסבלו משאיפת עשן או מהיפוטרמיה (קור קיצוני). 419 בני אדם חולצו בסך הכול לחוף, ורבים מהם הובהלו לבית החולים. הטלוויזיה האיטלקית קיבלה את פני השורדים. "אנשים מתו מקור, נחנקנו שם, הרגליים שלנו נשרפו כשהסיפון בער מהלהבות בתוך הספינה", סיפר אחד מהם.

כעת צריכות הרשויות לבדוק מה גרם לדליקה, מדוע לא היו מספיק סירות הצלה לכולם ומדוע חלק מהנוסעים נלכדו בחלק העליון של המעבורת בלי גישה לסיפון התחתון ממנו היו יכולים לרדת לכיוון כוחות הסיוע. "הרגשנו כאסירים בבית כלא שבוער על פני מים קפואים", סיפרו היום חלק מהניצולים לתקשורת האיטלקית.