צפו: נקמתה של מגישת חדשות שמנה

ג'ניפר ליוינגסטון הופכת לכוכבת עולמית, היא פתחה את תכנית הבוקר שהיא מגישה ברשת CBS במתקפה של אחד הצופים שהתלונן כי היא שמנה מידי בכדי להגיש. ליוינגסטון מנפה את המתקפה כדי להתרכז בבעיית הבריונות, שגם היא, כמו הסרטון - הפכה לתופעה עולמית

מגישת תכנית הבוקר של רשת CBS ג'ניפר ליוינגסטון החליטה להפוך את נושא הבריונות לנושא המרכזי שלה כשהיא מספקת גילוי בריונות כלפיה עצמה - ליוינגסטון הקריאה הודעת מייל שקיבלה בה צופה אנונימי - התלונן שהיא שמנה מידי כדי לשמש כדמות ציבורית.

ליוינגסטון פתחה ואמרה: "אני רוצה להקדיש רגע אחד כדי להתייחס לנושא שהפך לנושא שיחה במהלך סוף השבוע האחרון, במיוחד בפייסבוק, נושא שמתרכז בי. ביום שישי האחרון קיבלתי את הודעת המייל הזו שהכותרות שלו היא אחריות כלפי הקהילה ובהודעה נכתב, שלום ג'ניפר, אני לא רואה בדרך כלל את תכנית הבוקר שלך, אבל זה מה שעשיתי למשך פרק זמן קצר הבוקר, הופתעתי לראות שמצבך הפיזי לא השתפר כבר שנים רבות, את ודאי לא רואה בעצמך דוגמא הולמת לצעירים בקהילה, במיוחד לא לילדות"

במייל נכתב עוד: "השמנת יתר היא אחת הבחירות הפחות טובות של אדם ואחד מההרגלים הפחות טובים בהתנהלות שלנו. אני שולח לך את הדברים האלה כדי שתשקלי שוב את האחריות שמוטלת על כתפיך כדמות ציבורית שמגישה ומקדמת סגנון חיים בריא".

ליוינגסטון, נרגשת, על סף דמעות אמרה "אלו מאיתנו שעובדים בתקשורת מקבלים לא מעט ביקורת מהצופים במהלך השנים ואנחנו מבינים שזה חלק מהעבודה תחת עינו הפתוחה של הציבור, אבל המייל הזה היה יותר מזה, כשאני מנסה לצחוק על המתקפה המאוד כואבת בנוגע להופעה שלי".

אם תגידו בבית "השמנה מהחדשות", הילדים יקראו לחבר בבית הספר "שמן" בפניו

"אבל ראשית האמת היא שאני סובלת מעודף משקל, אתם יכולים לכנות אותי 'שמנה', כן אפילו סובלת מהשמנת יתר על פי דעת הרופאים, אבל לאיש שכתב את המכתב הזה, אתה חושב שאני לא יודעת את זה?שמילותיך האכזריות מכוונות למשהו שאני לא רואה?".

אוקטובר הוא החודש הלאומי למלחמה בבריונות, בעיה שהולכת וגדלה בכל יום בבתי הספר וברשת לא רק בארצות הברית, גם בישראל. זו סוגיה מרכזית בחייהם של צעירים רבים. היום אנשי החינוך ורשויות הרווחה מתמודדים לא אחת עם הבעיה שמטרידה ילדים רבים ומשאירה הורים רבים ערים ומודאגים בלילות.

ליוינגסטון אומרת: "עכשיו, אני אישה מבוגרת ולמזלי, יש לי עור מאוד עבה, פשוטו כמשמעו - כמו שהודעת המייל טענה וגם במשמעות אחרת, למילים של האיש הזה, אין שום משמעות בעיני, אבל מה שמעצבן אותי בעניין הזה היא העובדה שיש ילדים שלא יודעים את זה טוב כמוני, שמקבלים הודעות כמו זו שאני קיבלתי או אפילו חמורות יותר בכל יום".

"האינטרנט הפך לכלי נשק, בתי הספר שלנו הפכו לשדה קרב. ההתנהגות הזו נלמדת, היא עוברת בין האנשים, ממש כמו האיש שכתב לי את המייל הזה, אם אתם הייתם בבית משוחחים על ה'שמנה מהחדשות', נחשו מה, הילדים שלכם וודאי ילכו לבית הספר ויקראו למשהו 'שמן'. אנחנו צריכים ללמד את הילדים שלנו איך להיות אדיבים ולא ביקורתיים ואנו צריכים לעשות את זה על ידי כך שנהווה דוגמא". את דבריה היא מסיימת בפניה: "אנחנו יותר טובים משולח ההודעה הזו, אנו טובים יותר מהבריונים שמנסים להפיל אותנו".