השלט של הוליווד מתחדש לקראת יומולדת 90

גבעות לוס אנג'לס מפורסמות בזכות אולפני הסרטים הגדולים בעולם, ובגלל שלט אחד, פשוט, גדול ולבן שלא משאיר מקום לספק – הוליווד. השלט האלמותי הזה, מסתבר, עשוי ממתכת פשוטה, שנצבעה בלבן. וכיאה לכל מתכת צבועה – זקוק גם לשיפוץ מדי פעם. יותר מ-300 גלונים של צבע הוכנו לצורך המשימה השאפתנית, שתימשך כחודשיים וחצי

המהפך הכי מדובר בהוליווד בימים האחרונים - נוגע דווקא לכמה פיסות מתכת שיחגגו בקרוב 90. כדי להתכונן ליום ההולדת העגול יוסר בקרוב הצבע הלבן מהשלט העצום, אולי המפורסם בעולם, ויוחלף בצבע לבן חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות העובדים בפרויקט המיוחד יצטיידו בכמעט 380 גלונים של צבע, ויבצעו את השיפוץ המקיף ביותר של השלט מזה 35 שנים. הם יקלפו לחלוטין את הצבע ויחשפו את המתכת הגולמית שמתחתיו, ויחזרו ויכסו אותה בשכבות חדשות של צבע לבן בוהק.

בהוליווד מתייחסים לפרויקט הזה, כראוי וכמו שהם יודעים טוב מכולם - כהפקה של ממש. גם צידו האחורי של השלט יקולף, יקורצף ויצבע במשך כחודשיים וחצי. התוכנית השאפתנית ממומנת על ידי "קרן שלט הוליווד" לכבוד יום הולדתו ה-90 שיצוין בשנה הבאה.

השלט המקורי, אגב, הוקם ב-1920 בעלות של 21 אלף דולרים ובו נכתב אז - "HOLLYWOODLAND". מטרתו המקורית היתה לקדם את פיתוח השכונות שנבנו אז באזור. ארבע האותיות האחרונות הושמטו ממנו ב-1949.