טקס אשכבה לישראלי שנרצח בארה"ב

יותר מאלף בני אדם הגיעו הלילה (שעון ישראל) לחלוק כבוד אחרון לראובן רחמים, ישראלי לשעבר שנרצח במפעל שהקים במינסוטה על ידי עובד שפיטר. רחמים צפוי להיטמן השבוע בישראל. שותפו שנרצח אף הוא, רמי קוקס, ייטמן במיניאפוליס. שניים מפצועי התקרית עודם מאושפזים בביה"ח במצב קשה ואנוש

ראובן רחמים ורמי קוקס ז"ל (באדיבות המשפחה)

במיניאפוליס שבמינסוטה נערך הלילה (שעון ישראל) טקס אשכבה לזכרו של ראובן רחמים - אזרח ישראל לשעבר ואיש עסקים שנרצח ביחד עם שותפו רמי קוקס ושלושה בני אדם נוספים ע"י מעביד שפוטר זמן קצר קודם לכן.

יותר מאלף בני אדם הגיעו לחלוק כבוד אחרון למייסד חברת השלטים המקומית. "ראובן תמיד דאג לכולם", הספיד הרב אלכסנדר דיוויד. "הוא היה נוכח בחיי כולנו ורצה להשפיע על העולם". גופתו של רחמים תוטס בהמשך השבוע לישראל ותיטמן בבית עלמין בארץ. בתו של רמי קוקס סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אביה ייקבר במיניאפוליס היום או מחר.

"המעשה חסר ההיגיון הזה זעזע אותנו, אך לא יהרוס אותנו", נאמר בהצהרה שהוציאה חברת השילוט. "אנו מתכוונים לכבד את זכרם של עמיתינו בכך שנמשיך לקיים את החברה שהם סייעו לבנות". שלושה בני אדם נפצעו בירי שהיה הקטלני ביותר אי פעם במקום עבודה במדינת מינסוטה שבארה"ב. שניים מהפצועים עודם מאושפזים בית החולים המקומי במצב קשה ואנוש.

"היורה היה שקט ומוזר מאוד"

זירת הרצח במינסוטה (AP)
בני משפחותיהם של רמי קוקס וראובן רחמים קיבלו בתדהמה את הבשורה המרה על מותם. הם מתקשים לעכל שההחלטה לפטר את אחד העובדים שם עלתה בחייהם שלהם ושל שלושה בני אדם אחרים.

תחילת האירוע מעט אחרי חצות (שעון ישראל). למבנה החברה, בעיר מיניאפוליס, הגיע העובד שפוטר כשהוא חמוש באקדח. דקות אחר כך נשמעו באזור קולות ירי, שבעקבותיהם הוזעק לבניין כוח משטרה שפינה אותו מיושביו.

"הבחנתי בצרור של ארבע או חמש יריות", סיפר מרקוס ג'ונס, צעיר ששהה מחוץ למבנה בשעת האירוע. "הייתי המום ומיד רצתי לעבר כלי הרכב שלי". כעבור זמן קצר פרצו השוטרים אל משרדי החברה ונחרדו לגלות שם את חמש גופות ההרוגים, בהן גם זו של היורה - ששם קיץ לחייו.

רמי קוקס עזב את ישראל ב-1984. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט תיארה בתו, שירי, את תחושותיה הקשות. "קשה להאמין שמי שעשה את זה הועסק על ידי אבי", היא סיפרה בקול שבור. "הוא פוטר מהעבודה בשעות הבוקר. אחר הצהריים הוא הגיע החל במסע הנקמה הקטלני שלו כשהגיע למשרדים עם נשק וירה".

"אני מעולם לא פגשתי את היורה, אבל רבים מבני משפחתי הכירו אותו", סיפרה קוקס. "מספרים שהוא היה רווק מזדקן, שקט ומוזר מאוד".