המשרפות בדכאו על גבי פאזל לילדים

סערה בגרמניה לאחר שאתר הקניות המקוונות אמזון הציע למכירה פאזל של משרפות במחנה הריכוז דכאו. פוליטיקאית בכירה במדינה גינתה את המהלך ואמרה כי מדובר ב"סטירה בפרצופם של ניצולי מחנות ההשמדה". הפאזל מוצע למכירה בארה"ב במחיר של 24.99 דולר וכולל 252 חלקים. מחברת אמזון טרם נמסרה תגובה

תמונת הפאזל כפי שהיא מופיעה באתר (אמזון)

מסר חינוכי או זילות השואה? גורמים בגרמניה ביקרו בחריפות את אמזון, החנות המקוונת הגדולה בעולם, לאחר שזו הציעה לקהל לקוחותיה בארה"ב תצרף (פאזל) של משרפות במחנה הריכוז דכאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו סטירה אמיתית בפרצופם של ניצולי מחנות ההשמדה ובני משפחותיהם של הנרצחים", כתבה גרדה האסלפלט, בכירה במפלגת הסוציאל-נוצרים בבוואריה שבגרמניה, במכתב ששלחה לחברת אמזון. הפאזל, הנמכר בארה"ב, אינו זמין לקנייה בחנות של אמזון בגרמניה.

בתמונה שעל גבי הפאזל נראים שני תנורים באחת משתי המשרפות שנבנו מחוץ לגדר במחנה. הפאזל כולל 252 חלקים ונמכר במחיר של 24.99 דולר. בתיאור המוצר נכתב כי הוא מתאים לילדים בני שמונה ומעלה.

"מחנה דכאו הוא מקום שבו אנו זוכרים את מי שסבלו מפשעים שאין לתאר", הוסיפה האסלפלט. "לא ייתכן שלחברת אמזון יהיה אינטרס למכור משחק כזה", כתבה. מחברת אמזון טרם התקבלה תגובה לדיווח.

יותר מ-200 אלף בני אדם נכלאו במחנה הריכוז דכאו ב-12 שנות קיומו, וכ-43 אלף בני אדם נספו בו. באפריל 1945 שוחרר המחנה בידי חיילים אמריקנים.