נשיא מצרים מורסי: "נעמוד לצד העם הפלסטיני"

הנשיא המצרי הוזמן לנאום בכנס של מפלגת השלטון בטורקיה, וציין בדבריו כי העם המצרי "לא יעמוד מנגד לנוכח המצור המתקיים ברצועת עזה". הוא אף התייחס למלחמת האזרחים בסוריה, ואמר כי "מדובר בטרגדיה הגדולה של העשור. אסד חייב ליפול"

"לא נעמוד מנגד לנוכח המצור בעזה". מורסי (AP)

נשיא מצרים מוחמד מורסי, שהגיע לנאום בפני ועידת מפלגת השלטון הטורקית, אמר בדבריו כי בין המדינות קיים שיתוף פעולה בכל הנוגע למצבם של אזרחי סוריה והפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נעמוד מנגד לנוכח המצור המתקיים ברצועת עזה", אמר מורסי. "נשאיר את המעברים בין מצרים לרצועה פתוחים - על מנת שתושבי עזה יוכלו לקבל את שהם זקוקים לו", הוסיף. עוד ציין הנשיא המצרי בדבריו, כי "נעשה ככל שיידרש על מנת שהעם הפלסטיני יהיה חופשי ככל העמים בעולם". לאחר מכן פנה מורסי למלחמת האזרחים המתחוללת בסוריה, והדגיש כי "מדובר בטרגדיה הגדולה של העשור". עוד ציין הנשיא המצרי, כי "מצרים תעמוד לצידם של אזרחי סוריה בכל עד שיושגו זכויותיהם , תסתיים שפיכות הדמים במדינה ומשטרו של אסד יופל".

גם ראש הממשלה הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן, עלה לבימת ועידת מפלגת השלטון בארצו ונשא דברים, שבהם הבטיח כי "טורקיה, שאימצה אל חיקה כ-88 אלף פליטים סורים - תמשיך לעשות כן עד שמשטרו של אסד יבוא אל קיצו". ארדואן אף קרא לרוסיה, סין ואירן להפסיק את תמיכתן במשטרו של אסד. "ההיסטוריה לא תסלח לאלה ששיתפו פעולה עם משטרים שכאלה", הדגיש.