איטליה: "תקיפה ישראלית - אפשרות מוחשית"

שר החוץ של איטליה ג'וליו טרצי אמר הלילה כי תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין באירן היא "אפשרות מוחשית". השר הביע הזדהות עם חששה של ישראל מפני אירן גרעינית, אך הזהיר מפני השלכות הרסניות לאזור והדגיש כי תקיפה מוכרחה להיות מוצא אחרון בלבד. בחודש הבא ינסו מדינות אירופה להחריף את העיצומים נגד אירן

ישראל תתקוף? הכור הגרעיני בקום (רויטרס)

יומיים לאחר נאום הקו האדום של רה"מ נתניהו בעצרת האו"ם בניו יורק, אומר שר החוץ האיטלקי כי תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין באירן היא אפשרות מוחשית וכי עלולות להיות לה השלכות הרסניות על המזרח התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האפשרות של תקיפה ישראלית ללא ספק נמצאת עדיין על השולחן", אמר השר ג'וליו טרצי לסוכנות הידיעות AP בשולי עצרת האו"ם. "זו אפשרות קיצונית של מוצא אחרון בלבד ועלולות להיות לה השלכות כה חמורות, עד שיש לעשות הכל על מנת שלא תתרחש", הוסיף.

עם זאת הבהיר שר החוץ האיטלקי כי "קשה להתווכח על כך שישראל חשה מאוימת מאוד". טרצי שיבח את נאומו של נתניהו ואמר כי הוא "הוצג בצורה יעילה מאוד". לדבריו, "נתניהו שרטט בבהירות היכן עובר הקו האדום". הוא הביע תקווה כי לחץ גובר על אירן מצד מדינות אירופה בשבועות הקרובים יסייע להניח מחדש את המו"מ עם הרפובליקה האסלאמית.

אירופה צפויה להחריף את הסנקציות על אירן

בחודש הבא צפויים שרי החוץ של האיחוד האירופי להיפגש ולדון באפשרות של הטלת עיצומים חדשים נגד אירן. מדיווחים שונים עולה כי סבב הסנקציות עליו ידונו יתמקד בעיקר בסקטור הכלכלי ובענף האנרגיה של אירן.

בתחילת החודש פרסמו שרי החוץ של גרמניה, צרפת ואיטליה הודעות ובהן ציינו כי מדינותיהם מצטרפות להחרפת הלחץ על אירן. "ייתכן ובקרוב מאוד יהיה צורך בסנקציות כלכליות חדשות על אירן", אמר שר החוץ הגרמני גידו ווסטרוולה.

"על טהרן לשוב ולנהל משא ומתן על תכניתה הגרעינית. אם לא תעשה כן - לא יהיה מנוס מפני הטלת עיצומים חדשים", הוסיף וסיכם: "לא מדובר בתרחיש שיקרה עוד זמן רב, אלא בשבועות הקרובים".