דרך הלהבות: תיעוד חילוץ הלכודים בלב ים

יותר מ-200 בני אדם עדיין לכודים במעבורת שעלתה באש בים האדריאטי, בין יוון לאיטליה. צוותי החילוץ שפועלים במקום נאלצים להתמודד עם תנאי מזג אוויר קשים שמאטים את הוצאת הנוסעים ואנשי הצוות. באסון נהרג אדם אחד

תיעוד החילוץ בלב הים: גם הבוקר (שני) נמשכים המאמצים להוציא את נוסעי המעבורת הבוערת בלב הים האדריאטי. על המעבורת היו 487 נוסעים ואנשי צוות, כש-251 מהם כבר חולצו ויותר מ-200 עדיין נמצאים עליה ומחכים להצלתם. הבוקר הגיעה קבוצה של 49 ניצולים לנמל בארי באיטליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד ניתן לראות את הלהבות דרך חלונות המעבורת, ואת צוותי החילוץ פועלים להוצאת האנשים מתוכה. הצוותים האיטלקים והיוונים שפועלים במקום נאלצים להתמודד עם מזג האוויר הסוער שכולל רוחות של כ-90 קילומטרים בשעה. האסון גבה עד עתה את חייו של אדם אחד.

המעבורת החלה לעלות באש כשדליקה פרצה בסיפון התחתון שלה אתמול בשעות הבוקר. צוותי החילוץ משתמשים בסירות הצלה כדי להעביר את הלכודים לנמל דורס שבאלבניה. "אנו עושים מאמצים על-אנושיים במבצע המסובך במיוחד הזה", אמר דובר משמר החופים היווני ניקוס לגקדיאנוס, שהעריך מוקדם יותר כי הגשמים העזים שירדו באזור האסון סייעו לצוותי החילוץ להשתלט על הדליקה שפרצה במעבורת.

שר הספנות היווני מילטידאיס ורוויציטיס התייחס לפעולות החילוץ תחת מזג האוויר הקשה. "אנו עושים כל שביכולתנו כדי להציל את מי שנותר על הסיפון. אף אחד לא יישאר חסר אונים", הוא הבטיח. "זה אחד מהמבצעים הכי סבוכים שביצענו". בכיר במשרד ההגנה היווני הוסיף כי שני מסוקים איטלקיים ושניים יווניים גויסו למשימה, כשכל העברה מוטסת שכזו לחוף מבטחים אורכת כרבע שעה.

המעבורת, ששייכת לחברת "נורמן אטלנטיק", יצאה אתמול בשעות הבוקר המוקדמות מפטרס, העיר השלישית בגודלה ביוון, לכיוון העיר אנקונה שבאיטליה השוכנת לחופי הים האדריאטי. בדרך, כ-64 קילומטרים מהאי קורפו - פרצה לפתע האש. על הסיפון היו אזרחים מיוון, איטליה, אוסטריה, טורקיה, צרפת והולנד.