מפקד משמרות המהפכה: "האיומים מחזקים את נחישותנו לפתח גרעין"

"הקו האדום" שהציב אתמול ראש הממשלה נתניהו בעצרת האו"ם לא הותיר רושם רב בקרב הנהגת האייתולות באירן, שהגיבו היום במסרים מאיימים ששיגרו לעבר ישראל. ראש מערך ההגנה האווירי בטהרן: "אם האויב יעז לפתוח במתקפה צבאית נגד מתקני הגרעין שלנו, אני מוכן להתחייב על כך שהוא לא יוכל להימלט בחיים מהתגובה שלנו"

גנרל מוחמד עלי ג'עפרי. ארכיון (חדשות 2)

יממה לאחר "נאום הקו האדום" שנשא ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם, הבהיר בצהריים מפקד משמרות המהפכה, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, כי "האיומים שמשמיע האויב לעברנו רק מחזקים את נחישותנו להתקדם בתכנית הגרעין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ג'עפרי התייחס לחילוקי הדעות בין הממשל האמריקני לבין ההנהגה בישראל בשאלת תקיפת מתקני הגרעין של ארצו ואמר בלגלוג כי "בכל פעם שהציונים מתרברבים באיומים צבאיים, מעמידה אותם ארצות הברית על מקומם".

לדבריו של ג'עפרי קדמה התבטאות לוחמנית מצד מפקד מערך ההגנה האווירית בטהרן, הגנרל פרזד איסמעילי. סוכנות הידיעות האירנית "איסנ"א" ציטטה אותו כאומר "אם האויב יעז לפתוח במתקפה צבאית נגד מתקני הגרעין שלנו, אני מוכן להתחייב על כך שהוא לא יוכל להימלט בחיים מהתגובה שלנו".

חשיפה: תקלה בשיגור לווין אירני גרמה להשמדתו

הבוקר נחשף בחדשות 2 באינטרנט כי במאי האחרון, התפוצץ טיל שאמור היה לשאת לווין אירני לייעדו שניות ספורות אחרי ששוגר בעקבות תקלה טכנית. בסוכנות החלל בטהרן נקטו מאמצים רבים כדי להסתיר את המידע על האירוע, שהסתיים בהרס מוחלט של הלווין. לפי ההערכות, אותו כישלון צפוי לעכב באופן ניכר את התקדמות תכנית החלל של הרפובליקה האיסלאמית.

מומחים מערביים הסבירו כי התקרית מעידה על כך שבאירן מתמודדים עם קושי בפיתוח טילים בליסטיים. במגזין "ג'יינס" נחשף כי לוויני ריגול אמריקניים עקבו אחר ניסיון השיגור, שהתרחש במאי האחרון, במרכז החלל הסמוך לטהרן. בתמונות שצולמו נראה מתקן השיגור בקואמיני אחרי הפיצוץ, כשכתמים שחורים גדולים מכסים את האזור כולו.