נקמת מוות: העובד פוטר - ופתח במסע הרג במשרד

רמי קוקס וראובן רחמים, ישראלים לשעבר שהתגוררו בארצות הברית, לא האמינו שההחלטה להעביר מתפקידו את אחד מעובדיהם תעלה להם בחייהם. שעות אחרי שפוטר, שב האיש - שתואר כ"אדם שקט ומוזר" - רצח את מעסיקיו וחלק מחבריו לעבודה ופצע אחרים. בתו של אחד ההרוגים סיפרה על האירוע הטראגי

זירת הירי, הלילה (AP)

בני משפחותיהם של רמי קוקס וראובן רחמים, שני הישראלים-לשעבר שנרצחו הבוקר במפעל השלטים שבבעלותם במדינת מיניסוטה שבארצות הברית, קיבלו בתדהמה את הבשורה המרה על מותם.  הם מתקשים לעכל שההחלטה לפטר את אחד העובדים שם עלתה בחייהם שלהם ושל שלושה בני אדם אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילת האירוע מעט אחרי חצות (שעון ישראל). למבנה החברה, בעיר מיניאפוליס, הגיע העובד שפוטר כשהוא חמוש באקדח. דקות אחר כך נשמעו באזור קולות ירי, שבעקבותיהם הוזעק לבניין כוח משטרה שפינה אותו מיושביו.

"הבחנתי בצרור של ארבע או חמש יריות", סיפר מרקוס ג'ונס, צעיר ששהה מחוץ למבנה בשעת האירוע. "הייתי המום ומיד רצתי לעבר כלי הרכב שלי".

כעבור זמן קצר פרצו השוטרים אל משרדי החברה ונחרדו לגלות שם את חמש גופות ההרוגים, בהן גם זו של היורה – שככל הנראה שם קיץ לחייו. נוסף עליהם, פונו לבית חולים בסביבה שלושה פצועים שנפגעו קשה.

בני המשפחות נערכים להלוויות

רמי קוקס עזב את ישראל ב-1984. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט תיארה בתו, שירי, את תחושותיה הקשות. "קשה להאמין שמי שעשה את זה הועסק על ידי אבי", היא סיפרה בקול שבור. "הוא פוטר מהעבודה בשעות הבוקר. אחר הצהריים הוא הגיע החל במסע הנקמה הקטלני שלו כשהגיע למשרדים עם נשק וירה".

"אני מעולם לא פגשתי את היורה, אבל רבים מבני משפחתי הכירו אותו", סיפרה קוקס. "מספרים שהוא היה רווק מזדקן, שקט ומוזר מאוד". 

כעת נערכים בני משפחות ההרוגים להלוויותיהם – כשזו של קוקס תיערך בארצות הברית. "אנחנו נקבור אותו במיניאפוליס, ביום שני או בשלישי הקרוב", סיפרה.