ספרד: קריקטורה חדשה של הנביא מוחמד

השבועון הסאטירי Jueves מפרסם על שער המגזין קריקטורה חדשה שעשויה להצית מחדש את אש המהומות בעולם המוסלמי. הפעם המאייר שואל: "האם מישהו יודע איך מוחמד נראה?". כלי תקשורת מוסלמיים טוענים שכל הלצה בנושא הנביא היא חטא, אך עורכת העיתון מסבירה: זו הדרך שלי, הדרך הקומית להתמודד עם האירועים

שער המגזין El Jueves (חדשות 2)

אחרי פרסום הקריקטורה בצרפת, שעוררה זעם בעולם המוסלמי וחשש ממהומות אלימות, פורסמה גם בספרד קריקטורה של הנביא מוחמד. המגזין הפוליטי הסאטירי "אל יובס" פרסם בעמוד השער של גליונו השבועי איור של הנביא, ימים ספורים לאחר דעיכת ההפגנות האלימות בשורה של מדינות מוסלמיות בעקבות הסרט "תמימות המוסלמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שער המהדורה האחרונה של המגזין, שהופצה אמש בחנויות, מציגה מספר מוסלמים שעומדים במסדר זיהוי משטרתי תחת הכותרת "האם מישהו יודע איך מוחמד נראה?". בעיני המוסלמים כל הלצה על חשבונו של הנביא היא חטא, אבל לא רק העולם המוסלמי עסוק בשאלות שמעלה פרסום כזה - גם בעולם המערבי ניתן לראות ויכוח ער סביב השאלה האם יש לפרסם קריקטורות כאלו והיכן עובר הגבול של חופש הביטוי.

מייטה קווליז עורכת המגזין הספרדי, אמרה לאתר ה"האפינגטון פוסט" כי יש לנקוט בעמדה קומית לאירועים: "אם אתה לא יכול לזהות את מוחמד, איך אתה יודע שזה הוא בקריקטורה?".

הפרסום בספרד מגיע על רקע המתיחות הרבה בשבועיים האחרונים בעקבות הסרט האנטי איסלאמי "תמימותם של המוסלמים" ופרסום הקריקטורה במגזין הצרפתי "שארלי הבדו". הסרט עורר הפגנות מחאה אלימות שבאחת מהן - בלוב - נרצח השגריר האמריקני כריסטופר סטיבנס.