חדש בפריז: פסל הנגיחה של זידאן

שש שנים חלפו מאז נגח קשר הכדורגל הצרפתי זינאדין זידאן בבטנו של מגן נבחרת איטליה מרקו מטראצי. בערב רווי הדמעות ההוא הפסידה צרפת את גביע העולם לאיטליה, והכוכב זידאן, סיים את הקריירה המפוארת שלו בטון צורם. הצרפתים שהחליטו לשמר את רגע הנגיחה תיעדו אותו בפסל חדש שהוצב במרכז הבירה

פסל הנגיחה במרכז פריז (AP)

שש שנים עברו מאז הנגיחה של אגדת הכדורגל הצרפתית זינאדין זידאן, הסיום הצורם של מונדיאל 2006, שהוציאה את הקשר המוכשר מהמשחק והביאה למגן האיטלקי מרקו מטראצי וליתר חבריו לנבחרת את הגביע הנכסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם התגעגעתם או שכחתם, עכשיו המהלך שמוכר לכל חובב כדורגל, מונצח בפסל המתנשא לגובה של חמישה מטרים וקיבל את השם הסמלי - "הנגיחה". בין לילה, מקום הצבתו של הפסל - חזית המרכז לאמנות פומפידו - הפך לאחד האתרים המושכים בבירה הצרפתית, השופעת גם כך באטרקציות. יוצר הפסל הוא האמן האלג'יראי עדאל עבד-אסאם.

"הפסל יוצא דופן - בגלל שהוא מציין תבוסה" 

"הפסל הזה יוצא דופן מפני שבדרך כלל אנחנו יוצרים פסלים לציון ניצחון. זה פסל לציון תבוסה", אמר אלן מיקו, מארגן ואוצר תערוכה בנושא כדורגל ואמנות במוזיאון בפריז.

הצרפתים, רואים עד היום בזידאן גיבור לאומי, לא רק בגלל גביע העולם בו זכה עם נבחרת ה"טריקולור" ב-1998 ואליפות היורו ב 2000. על פי מיקו, זידאן הוא גיבור דווקא בגלל האנושיות בסיפור שלו. דווקא בגלל הנגיחה והעובדה שהמשחק בו הורחק, היה המשחק האחרון שלו. הפסל יישאר מול מרכז פומפידו עד סוף ינואר ואחר כך יצא לסיבוב עולמי, יחד עם התערוכה כולה המוצגת כעת בפריז.