אוסטרליה: הוכש ע"י הנחש הארסי בעולם - ושרד

הארס של נחש הטייפן האוסטרלי נחשב לקטלני במיוחד ומספיק כדי להרוג 100 אנשים בוגרים. אבל צעיר אחד, בן 17, הצליח דווקא לשרוד הכשה כזו באופן מעורר השתאות. בבית החולים הסבירו כי הטיפול המהיר הציל אותו. במשטרה המקומית חוקרים כיצד מלכתחילה בא במגע עם הנחש – וחושדים כי גידל אותו כחיית מחמד

הנחש הקטלני בעולם. הטייפן האוסטרלי (Sky News)

הישרדות אוסטרליה: צעיר בן 17 הוכש על ידי הנחש המסוכן ביותר בעולם, הטייפן, ושרד. הוא הגיע לבית החולים כסימני הכשה על ידו, וחבריו הביאו עמו גם את הנחש עצמו בקופסת פלסטיק. במהרה הוא זוהה כנחש בעל הארס הקטלני ביותר - שמסוגל להרוג 100 בני אדם בוגרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רשת סקיי ניוז הבריטית דיווחה כי במשטרה המקומית מנסים כעת לברר כיצד הצעיר בא במגע עם הנחש המסוכן, המצוי בדרך כלל באזורים מדבריים במרכז אוסטרליה - ולא באזורי החוף המיושבים. בנוסף נבדק האם גידל אותו כחיית מחמד. "הצעיר נמצא במצב יציב", נמסר בהודעת המשטרה, "החוקרים מנסים כעת לברר את נסיבות המקרה, וידברו עם הנער כשמצבו הרפואי ישתפר".

הרופאים הסבירו כי מה שטרם להתאוששות המהירה הוא נוגד הארס שניתן לו באופן מהיר. בלעדיו, הם מסבירים, יכול הארס הקטלני להרוג אדם תוך 45 דקות. "הוא טופל בשלב מוקדם מאוד", ציין הרופא המטפל בו.

בין שאר תופעות הלוואי שיכול הארס לגרום - פגיעה ברקמות ובשרירים, שיתוק, פגיעה בכליות וקשיי נשימה. אורכו של הנחש יכול להגיע ללא פחות מ-2.5 מטרים.