אובמה יצהיר באו"ם: "אעשה מה שצריך כדי לעצור הגרעין"

הבית הלבן מפרסם חלקים מנאומו של הנשיא אובמה בעצרת האו"ם בו הוא צפוי להבהיר כי הוא מחויב לעצירת תכנית הגרעין האירנית. "לא נוכל להשלים עם אירן גרעינית, הזמן לעצירת הגרעין אינו בלתי מוגבל", יצהיר הנשיא האמריקני

אובמה יבהיר: מחויב לעצירת הגרעין (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה, צפוי לעלות היום לדוכן הנואמים בעצרת הכללית של האו"ם, שישה שבועות לפני הבחירות בארצו, ולהצהיר כי "ארה"ב תעשה כל מה שצריך כדי לעצור את הגרעין האירני", כך עולה מחלקים של הנאום שפורסמו על ידי הבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא האמריקני צפוי להצהיר בנאומו כי ניתן לפתור את סוגיית הגרעין האירני באמצעות דיפלומטיה, אך ידגיש כי "הזמן לעצירת הגרעין אינו בלתי מוגבל". אובמה לא צפוי להציב קווים אדומים כפי שהפציר בו בתקופה האחרונה ראש הממשלה נתניהו אך ידגיש בנאומו כי לא ישלים עם התגרענות אירנית.

"אירן גרעינית היא דבר שלא נסכים להתמודד איתו, הדבר יאיים על ישראל, על ביטחון המדינות במפרץ ועל כלכלת העולם", יצהיר הנשיא. "ארה"ב תעשה כל מה שצריך על מנת לעצור את אירן מהשגת הנשק הגרעיני".

אובמה יתייחס בנאומו גם למהומות האלימות במדינות ערב נגד מטרות אמריקניות בעקבות הסרט "תמימות המוסלמים" הלועג לנביא מוחמד. "ההתקפות אינן רק על ארה"ב אלא על הערכים עליהם בנויה המדינה", ידגיש הנשיא. "היום עלינו להצהיר שלאלימות וחוסר הסובלנות אין מקום תחת המדינות המאוחדות"