אחמדינג'אד: "לישראל אין קשר למזרח התיכון"

נשיא אירן אחמדיניג'אד ממשיך לתקוף את ישראל בתקשורת האמריקנית, בעת שהותו בניו יורק לרגל העצרת הכללית של האו"ם. "לישראל אין קשרים או היסטוריה לאזור, לעומת אירן שקיימת אלפי שנים", הוא אומר. "הם לא מהווים אפילו משקל נגדי במשוואה נגדנו"

נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד אומר כי לישראל אין היסטוריה או שורשים במזרח התיכון. "אירן נמצאת באזור אלפי שנים, ואילו ישראל קיימת רק 60 או 70 שנה", אמר הנשיא בראיון לכתבים בניו יורק, שם הוא נמצא לרגל העצרת הכללית של האו"ם שמתקיימת השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמדיניג'אד אמר כי במשך "שלב היסטורי" ישראל מייצגת איום עבור אירן, אבל "בסופו האיום יושמד. לישראל אין שורשים שם (במזה"ת), אין להם היסטוריה, הם אפילו לא מהווים משקל נגד לאירן", אמר הנשיא.

אתמול נשיא אירן מחמוד התייחס לאפשרות של תקיפה ישראלית בארצו ואמר כי "הציונים הרפתקנים מאוד, נגן על עצמנו". בקטע מתוך הריאיון לרשת CNN האמריקנית נשאל הנשיא האירני כיצד תגיב ארצו במקרה של תקיפה ישראלית. "התגובה של אירן די ברורה, אני אפילו לא צריך להסביר זאת. לכל מדינה יש את הזכות להגן על עצמה וכך נעשה גם אנחנו", אמר. הוא האשים את ישראל בכך שהיא טופלת על אירן האשמות שווא והוסיף: "האם זו נוסחה מוצלחת לניהול העולם?"

אחמדינג'אד נשאל עוד האם לדעתו עימות צבאי בין אירן לישראל הוא בלתי נמנע ועשוי להתרחש עוד לפני סוף השנה האזרחית. "כמובן שהציונים הם מאוד הרפתקנים. הם שואפים לפברק את העובדות ואני חושב שהם מחשיבים את עצמם כעומדים בישורת האחרונה", אמר. "אני מאמין בהחלט שבכוונתם לייצר הזדמנויות חדשות לפריקת ההתנהגות ההרפתקנית שלהם", הוסיף.