אחמדינג'אד לבאן: "ישראל עושה הרבה רעש"

עצרת האו"ם ה-67 שתיפתח מחר בניו יורק מזמנת מפגשים מסקרנים בין מנהיגי העולם. נשיא אירן כבר הגיע לארה"ב ונפגש עם מזכל האו"ם. על פי הדיווחים, הוא הצהיר שאינו מודאג מהקולות בישראל הקוראים לתקוף: "אנחנו לא רואים צורך לענות על איומים באיומים"

"לצמצם את הגישה השלילית". אחמדינג'אד ובא (AP)

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד נפגש הלילה בניו יורק עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון לקראת ועידת האו"ם ה-67, שתעסוק בהרחבה באיום הגרעין האירני. "אם כולם ינסו לצמצם את הגישה השלילית שלהם, נצליח בפתרון בעיית הגרעין" אמר הנשיא האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמדינג'אד, שממשיך להכחיש את קיומה של תכנית גרעין צבאית באירן, טען באזני מזכ"ל האו"ם שליבון חילוקי הדעות סביב תכנית הגרעין עשויה לפתור את הסכסוכים, כפי שהוא צפוי לומר גם מעל בימת עצרת האו"ם.

בנוגע לאיומי התקיפה מצד ישראל אמר נשיא אירן: "הרפובליקה האיסלאמית לא מאמינה בצורך לענות באיומים על איומים". בנוסף, קרא הנשיא האירני למזכ"ל האו"ם לגנות את האיומים הישראלים.

מזכ"ל האו"ם ביקש מאחמדינג'אד לא להתלהם מעל בימת הנואמים

מזכ"ל האו"ם, באן קי מון הזהיר את הנשיא האירני מהשמעת אמירות מסוכנות ומסיתות במהלך הנאום שיישא מול משתתפי העצרת. "מזכ"ל האו"ם הפנה את תשומת ליבו של הנשיא האירני לתוצאות מסוכנות אפשריות של אמירות 'דליקות' ואיומים מצד מנהיגים במזרח התיכון" נאמר בהודעה לתקשורת שפרסם באן בסיומה של הפגישה.

על פי הוושינגטון פוסט, אחמדינג'אד אמר למזכ"ל האו"ם שהוא לא מודאג מהדיבורים בישראל על תקיפה אפשרית . "זה הרבה מאוד רעש", הבהיר הנשיא, והוסיף שלדעתו ישראל יוצרת המולה תוך שהיא יודעת כי שום דבר לא יקרה, לפחות עד הבחירות בארצות הברית.

"אנו, בדרך כלל, לא לוקחים מאוד ברצינות את הסוגייה הציונית ואת הסיכונים שנשמעים מכיוונה", אמר הנשיא האירני לוושינגטון פוסט. "ברור שהם מאוד ירצו למצוא דרך לישועה על ידי עשיית כל הרעש הזה ולסכן את כולנו כדי להציל את עצמם, אבל אני לא מאמין שזה יצליח".