אחמדינג'אד: "הציונים הרפתקנים - נגן על עצמנו"

התחממות נוספת בגזרה האירנית? בריאיון לרשת CNN התייחס הנשיא אחמדינג'אד לאפשרות של תקיפה ישראל בארצו ואמר: "התגובה של אירן ברורה מאליה. הציונים הרפתקנים מאוד ונגן על עצמנו". אחמדינג'אד התייחס גם לרצח השגריר האמריקני בלוב ואמר: "כל פגיעה ברגשות דתיים מגונה בעינינו"

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד התייחס בריאיון לרשת CNN לאפשרות של תקיפה ישראלית בארצו ואמר כי "הציונים הרפתקנים מאוד, נגן על עצמנו". הריאיון המלא במסגרת התוכנית "הלילה" עם פירס מורגן ישודר מחר לפנות בוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקטע מתוך הריאיון נשאל הנשיא האירני כיצד תגיב ארצו במקרה של תקיפה ישראלית. "התגובה של אירן די ברורה, אני אפילו לא צריך להסביר זאת. לכל מדינה יש את הזכות להגן על עצמה וכך נעשה גם אנחנו", אמר. הוא האשים את ישראל בכך שהיא טופלת על אירן האשמות שווא והוסיף: "האם זו נוסחה מוצלחת לניהול העולם?".

אחמדינג'אד נשאל עוד האם לדעתו עימות צבאי בין אירן לישראל הוא בלתי נמנע ועשוי להתרחש עוד לפני סוף השנה האזרחית. "כמובן שהציונים הם מאוד הרפתקנים. הם שואפים לפברק את העובדות ואני חושב שהם מחשיבים את עצמם כעומדים בישורת האחרונה", אמר. "אני מאמין בהחלט שבכוונתם לייצר הזדמנויות חדשות לפריקת ההתנהגות ההרפתקנית שלהם", הוסיף.

"כל פגיעה ברגשות דת מגונה בעינינו"

הנשיא האירני התייחס גם לגל המהומות בעולם המוסלמי בעקבות פרסום הסרט הפוגע בנביא מוחמד, ונשאל האם הוא מגנה את המתקפה על הקונסוליה האמריקנית בבנגזי, במהלכה נרצח שגריר ארה"ב בלוב ושלושה דיפלומטים נוספים.

"כל פעולה פרובוקטיבית, כזו שפוגעת ברגשותיה של כל דת, היא מגונה בעינינו. אנו מגנים כל סוג של קיצוניות", הוסיף. "להעליב את הנביא הקדוש זה דבר מכוער. אין לזה שום קשר לחופש הביטוי. מדובר בחולשת הביטוי ובניצולו לרעה. במקומות רבים התנהגות זו נחשבת פשע".

"אני מקווה שיבוא יום שבו הפוליטיקאים לא יעליבו את מי שאחרים מחשיבים כקדושים. אך אנו מאמינים גם שהנושא חייב להיפתר באווירה הומנית ובסביבה שיתופית. איננו שמחים על מותו של שום אדם בשום מקום בעולם".