אירן: פאיזה רפסנג'אני נשלחה לכלא

בתו של הנשיא לשעבר החלה אמש לרצות שישה חודשי מאסר שנגזרו עליה - אחרי שבריאיון שהעניקה מתחה ביקורת על ממשל אחמדינג'אד והורשעה בגין כך ב"הפצת תעמולה נגד המדינה". ראש שירות בתי הסוהר באירן סיפר כי את ששת חודשי מאסרה תרצה רפסנג'אני בכלא מיוחד לנשים

פאיזה רפסנג'אני (רויטרס)

בתו של נשיא אירן לשעבר, אכבר האשמי רפסנג'אני, החלה לרצות אמש את חצי שנת המאסר שנגזרה עליה, אחרי שבינואר השנה הורשעה ב"הפצת תעמולה נגד המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פאיזה רפסנג'אני הייתה בעברה חברה בפרלמנט בטהרן. היא נשלחה למאסר בעקבות ריאיון שהעניקה לאתר אופוזיציה אירני. היא מתחה בו ביקורת על הממשל שלפיה היו אחראים ראשיו לפגיעה בזכויות האדם, לדיכוי האזרחים ולניהול כושל של כלכלת הרפובליקה האיסלאמית.

ראש שירות בתי הסוהר באירן סיפר כי את ששת חודשי מאסרה תרצה רפסנג'אני בכלא מיוחד לנשים. לא מדובר בהסתבכות הראשונה של בת הנשיא לשעבר - שעוררה זעם מצד השלטונות אחרי שב-2009 הביעה תמיכה במחאה שפרצה נגד הנהגת הרפובליקה האיסלאמית.

בגין אותה הפרשה, שבמרכזה הצטרפה למחנה שהאשים את הנשיא אחמדינג'אד בזיוף תוצאות הבחירות, היא נעצרה למשך תקופה קצרה. גם אחיה, מהאדי, ששוהה בחו"ל צפוי להיעצר אם ישוב לגבולות אירן - שם מייחסים לו מעשים דומים לאלו של אחותו.