דיווח: "ארה"ב מנעה כניסת 20 אירנים לעצרת האו"ם"

הרפובליקה האסלאמית הגישה לרשויות האמריקניות כ-160 בקשות לקבלת אשרות כניסה לניו יורק, לקראת העצרת הכללית שתיערך השבוע בעיר. באירן מדווח הערב כי הרשויות האמריקניות דחו 20 בקשות - בהן גם של שני שרים - דבר המנוגד לחוק שהגדיר האו"ם. לא ניתן אישור רשמי לדיווח בארה"ב

נקמה דיפלומטית? הרשויות בארצות הברית דחו את בקשת הוויזה ל-20 דיפלומטים אירנים, שביקשו להגיע לניו יורק במסגרת הפמליה מטעם הרפובליקה האסלאמית, לכינוס העצרת הכללית של האו"ם בסוף החודש, כך מדווחים כלי תקשורת באירן. לדיווח לא ניתן כל אישור מגורמים אמריקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווח, אירן הגישה כ-160 בקשות לקבלת אשרות כניסה לארצות הברית, המחויבת על פי החוק להעניק אישור כניסה לכל דיפלומט המעוניין להיכנס למדינה במסגרת דיוני העצרת הכללית של האו"ם הנערכת מדי שנה בניו יורק. מבין 160 הבקשות - דחו הרשויות בארצות הברית 20, ובהן גם של שני שרים בממשלת אירן - ששמם לא נמסר.

הבוקר המריא לניו יורק נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד , על מנת להשתתף בעצרת. הוא צפוי להיפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון ולשאת נאום בפני חברי העצרת, יממה לפני נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מעל אותה הבמה.

בינתיים, ממשיכה אירן לאיים על ישראל. מפקד משמרות המהפכה הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, העריך בצהריים כי מלחמה בין ישראל לאירן "היא רק עניין של זמן ובסופו של דבר תתרחש" - והזהיר כי מתקפה על מתקני הגרעין של ארצו "תביא להכחדתה והשמדתה של היישות הציונית".

מפקד משמרות המהפכה, ג'עפרי (חדשות 2)

סוכנות הידיעות האירנית "פארס", שציטטה את דבריו של ג'עפרי, דיווחה כי בדברים שנשא כינה מפקד משמרות המהפכה את ישראל "גידול סרטני שהופיע בלב המרחב האיסלאמי" ושיגר מסר מאיים שלפיו "על כל גורם עוין שהוא להבין שתקיפה באירן היא תרחיש שכדאי להימנע מלהעלות אותו על הדעת".

על ההיערכות של ארצו וצבאה לעימות עם ישראל אמר ג'עפרי כי "האיומים לעברנו מצד האויב רק גרמו לנו להיות מוכנים יותר להתמודדות עמו. אנו משקיעים מאמצים רבים בשיפור היכולות והכוח שלנו, כדי שנוכל להגן על עצמנו ועל מי שיזדקקו לעזרתנו במקרה של תוקפנות או אם האויב יחליט, בכל זאת, לנקוט צעד מטורף".