בירה ונשירה: מינכן חוגגת "אוקטוברפסט"

הפטיש הונף, הקריאה המסורתית נשמעה - והמוני גרמנים ותיירים שתו את לגימת השיכר הראשונה לשנה זו בפסטיבל המסורתי. לפי ההערכות, יפקדו את האירועים השונים כשישה מיליון מבקרים שייהנו, מבושמים היטב, ממטעמים שהוכנו במיוחד ומהופעות. גם הקאנצלרית מרקל הפגינה יכולות שתייה

הקפה שלפני הבירה. מינכן, היום (AP)

רחובות מינכן ואזוריה הדרומיים של גרמניה לבשו היום אווירת חג, כשהמונים - מקומיים ותיירים - נהרו אל "שדה תרזה" המפורסם. בלבוש מסורתי הם המתינו בשקיקה לראש העיר, וכשזה הלם בפטיש והכריז בקול "!O'zapft is" ("הבירה נמזגה מחבית" בשפה הבווארית) - נתן את יריית הפתיחה לקהל, שלגם מכוסות השיכר בפעם הראשונה ב"אוקטוברפסט" השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ה"אוקטוברפסט", המוכר בעולם כ"חג הבירה" הגרמני, נערך במינכן זו השנה ה-202. אירועיו נפתחו היום ויינעלו בשבעה באוקטובר, פרק זמן שבמהלכו - לפי ההערכות - יתארחו במסגרת יותר משישה מיליון תיירים מכל רחבי העולם.

בהתאם למספר התיירים ולמפלס השמחה הגבוה, כך גם כמות חביות הבירה שהוכנה מבעוד מועד: רק בשנה שעברה הסתכם הפסטיבל במזיגה של יותר משמונה מיליון כוסות בנפח ליטר אחד למשתתפים.

בעודם מבושמים היטב - הם התנסו גם באכילת נקניקיות, כרוב כבוש ומטעמים נוספים מהמטבח הגרמני המסורתי. את זמנם ינעימו גם השנה הופעות שירה וריקודים.

כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי עוד טרם פתיחת הפסטיבל שטף את האוהלים - שבהם נערכו השולחנות עבור האורחים - גל ענק של מבקרים שמילאו אותם עד אפס מקום.

ה"אוקטוברפסט" נערך לראשונה ב-1810, כשבוואריה חגגה את נישואיו של נסיך הכתר (ולימים המלך) לודוויג ה-1 עם הנסיכה תרזה. על שם האחרונה קרוי המתחם שבו מתקיימים האירועים מדי שנה.