אירן הודיעה: "פיתחנו נשק נגד חיל האוויר האמריקני "

לאחר דברי אחמדינג'אד על יכולותיה של ארצו לבלום ולהגיב על כל מתקפה חיצונית על מתקני הגרעין שלה, ממשיכה הרפובליקה האסלאמית לפזר מסרים מאיימים אל עבר מעצמות המערב. בכיר במשמרות המהפכה הודה היום כי ארצו פיתחה מערכת חדשה - רעד - המסוגלת לפגוע במטוסי חה"א האמריקני. "לא נאפשר לאף מדינה לתקוף אותנו", אמר

"לא נאפשר לאף מדינה לתקוף אותנו". ארכיון (רויטרס)

אירן ממשיכה במסע ההתרסה: עלי חג'יזדה, מפקד בכיר במשמרות המהפכה, אמר היום במהלך מצעד צבאי שהתקיים בטהרן לרגל יום השנה למלחמת אירן-עירק בין השנים 1988-1980, כי ארצו פיתחה טילים כדי לתקוף את הצבא האמריקני במקרה של מתקפה - כך דיווחה סוכנות הידיעות האירנית "פארס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המערכת החדישה, רעד, נבנתה כך שתוכל להתעמת עם מטוסי חיל האוויר האמריקני", אמר חג'יזדה. "כיום אירן היא בעלת יכולת לפגוע במטרות הנמצאות במרחק 50 קילומטרים ובגובה של 75 אלף רגל", הוסיף הבכיר, שאף הדגיש, "בהתחשב ביכולות אלה, אנו מודיעים כי אנו לא נאפשר לאף מדינה אפילו לחשוב על פעולה תוקפנית נגד ארצנו".

אירן מציגה את הטילים שמגיעים לישראל: "נגן על זכויותינו"

ברחובות טהרן נערך הבוקר מצעד צבאי גדול בהשתתפות כאלף חיילים, שבמהלכו הוצגו לראווה טילים ארוכי טווח על גבי משאיות, וטנקים. לטענת האירנים, חלק מהטילים שהוצגו יכולים להגיע לישראל.

המצעד התקיים לציון 32 שנים לסיום מלחמת אירן-עירק. בנאום שנשא הנשיא האיראני מחמוד אחמדינג'אד והועבר בשידור ישיר בטלוויזיה הממלכתית אמר: "באמצעות הרוח והאמונה בעצמנו נעמוד ונגן על זכויותינו מול מעצמות העולם".