לה פן: "לאסור חבישת כיפות"

הכוננות סביב נציגויות צרפת וארצות הברית ברחבי העולם הועלתה, מחשש להתפרצות זעם של מאמינים מוסלמים בעקבות פרסום הקריקטורות והסרט שלעגו לנביא מוחמד. מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת, מארין לה פן, החליטה לנצל את ההזדמנות לעוד התבטאות מעוררת מחלוקת - וקראה לאסור על חבישת כיסויי ראש דתיים, בהם גם הכיפה

תאסר לחבישה בצרפת? כיפה (חדשות 2)

מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת, מארין לה פן קראה היום לאסור את לבישת כיסוי הראש המוסלמי, חיג'אב, וכן את חבישת הכיפות היהודיות בציבור, על רקע המתיחות העדתית האחרונה שליוותה את פרסום הקריקטורות של הנביא המוסלמי מוחמד בעיתון המקומי "צ'ארלי הבדו".

בראיון לעיתון הצרפתי "לה מונד" קראה לה פן לאסור על חבישת כיסויים המזוהים עם הדתות השונות "בחנויות, בתחבורה הציבורית וברחובות". כשנשאלה אם הערותיה תקפות גם לגבי הכיפות היהודיות השיבה - "אם הכיסוי המוסלמי ייאסר, כמובן שגם הכיפות".

לה פן, שהצליחה לגרוף בסיבוב הראשון של הבחירות האחרונות בצרפת כמעט 18 אחוזים מהקולות, קראה בעבר להוציא אל מחוץ לחוק גם תפילות ציבוריות, אישורי כשרות והזרמת תרומות ממדינות זרות לבניית מסגדים על אדמת צרפת.

הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד גינה את דבריה של מנהיגת הימין והבהיר: "כל דבר שמפלג אנשים - לא ראוי. עלינו לציית אך ורק לחוקים שאנחנו מכירים, חוקי הרפובליקה והחילוניות".

פריז הורתה היום על הגברת כוננות בשטחי צרפת ובשגרירויות הרפובליקה ברחבי העולם בעקבות פרסום הקריקטורות הסאטיריות ביום רביעי, וסערת הסרט האמריקאי וההפגנות מול שגרירויות ארצות הברית מוקדם יותר השבוע.