דיווח: אירן תקפה אתרי בנקים בארה"ב

בכירים אמריקנים סיפרו לרשת NBC כי הממשל באירן עומד מאחורי התקפות הסייבר של אתרי אינטרנט של בנקים במדינה השבוע. "מדובר בתגובה לסנקציות על הבנקים בטהרן", טען אחד מהם. עוד עולה כי המתקפות היו מתמשכות ומשמעותיות

תחבולה אירנית במחשבי ארה"ב? (AP)

לאחר שמוקדם יותר השבוע נפרצו אתרי בנקים בארה"ב, וארגון ג'יהאד קיצוני לקח אחריות למעשה, טוענים כעת גורמי ביטחון אמריקנים רשמיים כי מי שבאמת עומד מאחורי הפריצה הוא הממשל האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת גורמים ששוחחו עם רשת NBC האמריקנית, ההתקפות היו משמעותיות ומתמשכות וניסו לגרום נזק תפקודי גדול. "הן באו בתגובה לסנקציות של ארה"ב על הבנקים בטהרן", טען אחד הגורמים.

אתר הבנקאות לצרכן של "בנק אוף אמריקה" לא היה זמין ללקוחות מסוימים ביום שלישי, ובאתר של "ג'יי-פי מורגן צ'ייס" היו את אותן בעיות ביום רביעי. דובר צ'ייס אמר כי אתר היה זמין לסירוגין ללקוחות מסוימים, אך לא הודה אז שמדובר ב"תקיפה קיברנטית".

"תגמול על הסרט האנטי-אסלאמי"

בשבוע שעבר, אגף המודיעין של המטות המשולבים בארה"ב, אישר שהיו התקפות סייבר אירניות מתמשכות נגד מוסדות פיננסיים בארה"ב, בדוח שהוגדר "סודי ביותר". הדוח פורסם באתרים ממשלתיים פנימיים ומסווגים של ארה"ב ביום שישי האחרון, 14 בספטמבר. בשל רמת הסיווג, הפקידים סרבו לספק או לאשר את כל פרטים על התקפות אלה.

זמן קצר לאחר שאתר "בנק אוף אמריקה" הותקף, ארגון המכנה עצמו "לוחמי הסייבר של עז א-דין אל-קסאם" הודה בביצוע התקיפה. "זו אזהרה לקראת מתקפת סייבר על הבנק כתגמול על הסרט שפגע בכבודו של הנביא מוחמד", טענו הפורצים לכאורה בהודעתם.