נשיא ארה"ב אובמה שב ומדגיש: "לא נאפשר לאירן נשק גרעיני"

במקביל לגיוס של נתניהו לקמפיין של המועמד הרפובליקני רומני, מדגיש שוב הנשיא אובמה כי הוא לא יאפשר לאירן נשק גרעיני. "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה", הדגיש הנשיא האמריקני. במקביל, משלחת ישראלית מנסה לגשר על המחלוקת בין נתניהו לאובמה ומקיימת פגישות בבית הלבן

עדיין אין הסכמות. אובמה ונתניהו (רויטרס)

לאחר שתומכיו של המועמד הרפובליקני מיט רומני השתמשו בראש הממשלה בנימין נתניהו בקמפיין הבחירות שלהם והבטיחו כי רומני יעשה הכל כדי שלאירן לא יהיה נשק גרעיני - כעת נשיא ארצות הברית ברק אובמה מתייצב ומדגיש שוב: "לא אאפשר לאירן נשק גרעיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברים שנשא באירוע בחירות בטמפה שבפלורידה הבהיר הנשיא כי וושינגטון עדיין מאוימת על ידי טהרן ששואפת לגרעין. "המדיניות הברורה שלהו היא לא לאפשר לאירן להשיק לנשק גרעיני ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה", הבהיר הנשיא.

עוד הוא ציין כי "יש עדיין קיצונים בעולם שמאיימים עלינו, ולכן אני עדיין מחויב להחזיק את הצבא החזק ביותר בעולם, אבל אני גם רוצה גם להוביל בדיפלומטיה. אני רוצה להוביל באמצעות ערכינו והאידיאלים שלנו".

משלחת ישראלית מנסה לגשר בין נתניהו לאובמה

העיתון "מעריב" פרסם הבוקר כי ראש המועצה לביטחון לאומי ויועצו הבכיר של ראש הממשלה אלוף במיל' יעקב עמידרור יצא בחשאי לארה"ב ונפגש עם בכירים בבית הלבן זאת כדי להגיע להבנות סביב קווים אדומים לתכנית הגרעין של טהרן.

אתמול נפגש שר הביטחון אהוד ברק עם ראש הסגל לשעבר בבית הלבן רם עמנואל המשמש היום כראש עיריית שיקגו ונחשב מאוד מקורב לאובמה. היום יגיע ברק לוושינגטון וינסה לעזור בצינון היחסים בין שני המנהיגים.